Ligue 1. Wygrana Montpellier z Lyonem. Dwa karne i dwie czerwone kartki

Trzy gole padły w zaległym meczu 1. kolejki Ligue 1 Montpellier z Lyonem. Gospodarze wygrali 2:1, a obydwa zespoły kończyły potyczkę w osłabieniu.
Michał Piegza
Teji Savanier z Montpellier HSC celebrujący zdobycie gola PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Na zdjęciu: Teji Savanier z Montpellier HSC celebrujący zdobycie gola

W Ligue 1 odrobiono część zaległości. W spotkaniu 1. kolejki, które przełożono przed trzema tygodniami górą gracze Montpellier.

W potyczce z do tej pory wyżej notowanym zespołem z Lyonu gospodarze prowadzenie objęli w 38. minucie. Wówczas rzut karny wykorzystał Teji Savanier. Pomocnik uderzył w stylu Antonina Panenki, bramkarz nie zdołał złapać piłki.

Jeszcze przed przerwą kolejny problemy mieli przyjezdni, kiedy z boiska wyleciał Houssem Aouar. Grę w przewadze gracze Montpellier na gola przekuli niespełna kwadrans po zmianie stron. Wówczas ponownie do siatki trafił Savanier uderzając z pola karnego.

Dla gospodarzy sytuacja skomplikowała się nieznacznie w końcówce. Za ostry faul w polu karnym z boiska w 81. minucie wyleciał Hilton. Po chwili "jedenastkę" wykorzystał Memphis Depay. Graczy Olympique na więcej w spotkaniu nie było już jednak stać.

Montpellier HSC - Olympique Lyon 2:1 (1:0)
1:0 - Savanier (k.) 38'
2:0 - Savanier 59'
2:1 - Depay (k.) 82'

Czerwone kartki: Aouar (Lyon) /za faul, 44'/ oraz Hilton (Montpellier) /81, za faul/.