Liga Europy. Piast Gliwice - TSV Hartberg. Fantastyczny rajd Martina Konczkowskiego. Tak Piast zdobył gola (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Martin Konczkowski
PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Martin Konczkowski

Piast Gliwice już w 11. minucie objął prowadzenie w meczu II rundy eliminacji Ligi Europy przeciwko TSV Hartberg. Fantastycznym rajdem popisał się Martin Konczkowski.

Mecz dla Piasta Gliwice rozpoczął się najlepiej jak mógł. Trzeci zespół ubiegłego sezonu PKO Ekstraklasy już w 11. minucie zdobył pierwszą bramkę. To był podręcznikowy przykład, jak przeprowadzić kontratak.

Rozpędzony Martin Konczkowski dostał podanie na prawym skrzydle i ruszył z piłką. Bez problemów minął obrońcę i wpadł w pole karne, a następnie płaskim uderzeniem między nogami pokonał bramkarza austriackiego zespołu.

Konczkowski zawodnikiem Piasta jest od 2017 roku. Z klubem tym sięgnął po mistrzostwo Polski w sezonie 2018/19. Dla skrzydłowego był to pierwszy gol w karierze w eliminacjach europejskich pucharów.

Piast szybko stracił prowadzenie. Po błędzie defensywy do wyrównania doprowadził Tobias Kainz i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po przerwie gola dla Piasta zdobył w 62. minucie Patryk Sokołowski. Z kolei po niecałym kwadransie bramkę na 2:2 strzelił Lukas Ried. Piast w końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę po trafieniu Michała Żyro.