PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa wiceliderem. Jest najskuteczniejszy w lidze (tabela)

Raków Częstochowa znalazł się w tabeli PKO Ekstraklasy wyłącznie za liderem Górnikiem Zabrze, dzięki zwycięstwu 4:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Pierwszą wygraną w sezonie odniosła Wisła Płock.

piłkarze Rakowa Częstochowa PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
4. kolejka rozpoczęła się na terenie beniaminka. Podbeskidzie Bielsko-Biała podjęło całkiem niedawnego znajomego z zaplecza PKO Ekstraklasy - Raków Częstochowa i choć w 13. minucie wyszło na prowadzenie, to zostało pokonane aż 1:4. Podopieczni Marka Papszuna sprawnie odwrócili wynik już w pierwszej połowie, a trzy z czterech goli zdobyli strzałami z rzutów karnych. Raków poprawił bilans goli i po wysokim zwycięstwie jest wiceliderem.

Częstochowianie z 10 golami są po piątkowych meczach najskuteczniejszym klubem w PKO Ekstraklasie, a Podbeskidzie straciło dotąd najwięcej - 12 bramek.

W Krakowie zmierzyły się Wisły. Ani Biała Gwiazda, ani Wisła Płock nie wygrały w trzech meczach otwierających sezon i do pojedynku imienniczek przystąpiły będąc w dolnej połowie tabeli. Nafciarze objęli prowadzenie w 8. minucie, dzięki strzałowi Alana Urygi, a później kontynuowali skuteczną ofensywę i zwyciężyli na stadionie przy Reymonta 3:0. Podopieczni Radosława Sobolewskiego awansowali na szóste miejsce w PKO Ekstraklasie.

4. kolejka potrwa do poniedziałku. Dobrze zapowiada się w niej pojedynek mistrza Polski z liderem. W sobotę Legia zmierzy się w nim z Górnikiem. Również inny przedstawiciele PKO Ekstraklasy w eliminacjach Ligi Europy zagrają jako gospodarze. Lecha czekają derby z Wartą, a Piasta mecz z Jagiellonią.

Piątkowe mecze PKO Ekstraklasy:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa 1:4 (1:4)
1:0 - Tomasz Nowak 13'
1:1 - Petr Schwarz (k.) 21'
1:2 - Marcin Cebula 34'
1:3 - Petr Schwarz (k.) 40'
1:4 - Vladislavs Gutkovskis (k.) 45'

Wisła Kraków - Wisła Płock 0:3 (0:2) 0:1 - Alan Uryga 8' 0:2 - Damian Michalski 43' 0:3 - Damian Rasak 71'

16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 30 6 7 17 29:60 25

Czy Raków Częstochowa będzie w górnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy po rundzie jesiennej?