Bundesliga. Twitter po meczu Bayern - Schalke. "Nowy sezon, ten sam Lewangoalski!"

Bayern Monachium z przytupem wszedł w nowy sezon Bundesligi. Bawarczycy pokonali w piątkowy wieczór Schalke 04 Gelsenkirchen 8:0, a pierwszego gola w rozgrywkach 2020/21 zdobył Robert Lewandowski. Co o tym spotkaniu przeczytamy na Twitterze?

Mateusz Domański
Na zdjęciu od lewej: Robert Lewandowski PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu od lewej: Robert Lewandowski
Schalke 04 Gelsenkirchen szukało mocnego wejścia w piątkowy pojedynek. Goście zaczęli odważnie, ale później nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia. Bayern Monachium co rusz wyprowadzał kolejne ciosy. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Był to gol z rzutu karnego i jednocześnie pierwsze trafienie Polaka w sezonie 2020/21.

"Nowy sezon, ten sam Lewangoalski" - taki wpis po trafieniu Polaka zamieścił Bayern.

"Wrócił" - zauważyli pijarowcy Polskiego Związku Piłki Nożnej. To oczywiście odniesienie do pierwszego gola "Lewego" po wakacyjnej przerwie.

Przed meczem Hansi Flick odebrał nagrodę dla najlepszego trenera roku, a Robert Lewandowski - dla najlepszego zawodnika roku. Pojawiły się żartobliwe komentarze na ten temat.

Takie wyniki rzadko padają nawet na PlayStation...

Rzeczywiście, ten mecz wyglądał jak mecz kontrolny. I to z udziałem dwóch drużyn, które dzieli duża różnica.

Hansi Flick absolutnie nie chciał, by jego podopieczni się zatrzymywali.

Dominatorzy...

Wymarzony debiut zaliczył Leroy Sane.

Zachwytów nad asystą Lewandowskiego przy golu Thomasa Muellera na 6:0 jest mnóstwo. Trzeba przyznać, że zrobił to cudownie!