Bundesliga. Bayern - Schalke. Maszyna ruszyła. Robert Lewandowski zdobył pierwszą bramkę w nowym sezonie (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski absolutnie nie wyszedł z formy. Swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach Bundesligi 2020/21 zdobył już w 31. minucie meczu Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen. Trafił z rzutu karnego.

[tag=2800]

Robert Lewandowski[/tag] w 30. minucie wpadł w pole karne Schalke 04 Gelsenkirchen, gdzie został sfaulowany. Arbiter szybko wskazał na wapno. Oczywiście egzekutorem jedenastki był polski napastnik.

"Lewy" podszedł do tego rzutu karnego z zimną krwią. Nie miał najmniejszego kłopotu z wpakowaniem piłki do siatki. Bramkarz był bezradny.

Warto dodać, że karnego w wykonaniu Polaka nie obronił nikt od 17 sierpnia 2014 roku. Po raz ostatni ta sztuka udała się Danielowi Masuchowi z Preussen Muenster. Od tego czasu "Lewy" wykonał 46 rzutów karnych - 44 wykorzystał, a w dwóch przypadkach uderzył obok bramki (czytaj więcej >>).

Golem z rzutu karnego "Lewy" podwyższył prowadzenie Bayernu Monachium do 3:0. Takim też wynikiem zakończyła się I połowa meczu inaugurującego rozgrywki Bundesligi 2020/21.

Trafienie w piątkowym meczu przeciwko Schalke 04 Gelsenkirchen oznacza, że Lewandowski przedłużył swoją niesamowitą passę do sześciu sezonów z rzędu z golem na inaugurację i dziesięciu sezonów z rzędu z golem lub asystą na inaugurację.