Premier League. Leeds United - Fulham FC: udany występ Mateusza Klicha w wygranym meczu Pawi, gol i asysta Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Carl Recine / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Getty Images / Carl Recine / Na zdjęciu: Mateusz Klich

To dopiero druga kolejka Premier League, a Mateusz Klich ma już na swoim koncie 2 gole i jedną asystę. Tym razem reprezentant Polski zdobył bramkę i zaliczył kluczowe podanie w wygranym przez Leeds United meczu z Fulham FC (4:3).

Ekipa Leeds, beniaminek angielskiej ekstraklasy, w poprzedniej serii gier pokazał się z dobrej strony i był o krok od urwania punktów mistrzowi kraju, Liverpool FC (3:4). Natomiast zespół Fulham przed tygodniem został rozbity przed własną publicznością przez Arsenal FC (0:3).

Od początku spotkania swój styl gry starali się narzucić podopieczni Marcelo Bielsy, co im się udało. Już w 5. minucie znakomitym, celnym uderzeniem z dość ostrego kąta popisał się Helder Costa. Piłka po jego strzale jeszcze odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Po zdobytej bramce Pawie cały czas miały przewagę optyczną i pachniało drugą bramką dla gospodarzy. Tym bardziej, że przyjezdni nie stworzyli sobie żadnej okazji do wyrównania.

Jednakże pomocną dłoń rywalom podał obrońca Robin Koch, który bezmyślnie we własnym polu karnym sfaulował Joe Bryan'a i sędzia odgwizdał "11" dla gości, którą pewnie wykorzystał Aleksandar Mitrović.

Po chwili Bryan pomylił się w "szesnastce" The Cottagers, faulując Patricka Bamforda. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze poszedł Mateusz Klich i pokonał Alphonse'a Areolę. Przed przerwą więcej goli już nie padło.

Natomiast po zmianie stron mocno do przodu ruszyli gracze Leeds United, którzy dopięli swego w 50. minucie. Wówczas do bramki asystę dorzucił Klich. Polak zagrał dokładne, prostopadłe podanie do Bamforda, który w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Areoli.

Pawie nie zamierzały zwalniać tempa i niespełna 420 sekund później prowadziły już 4:1. Wtedy to Patrick Bamford wyłożył piłkę jak na tacy Coście, który przymierzył z około 12 metrów.

Wydawało się, że miejscowi piłkarze mają już wszystko pod kontrolą i spokojnie utrzymają swoje wysokie prowadzenie do końca zawodów.

Jednak w szeregi Leeds jakby wkradło się rozluźnienie, które skrzętnie wykorzystali goście, zdobywając dwie bramki w krótkim odstępie czasu. Najpierw skutecznym, płaskim strzałem popisał się Bobby De Cordova-Reid, a po chwili dublet skompletował Mitrović.

W 69. minucie do remisu mógł doprowadzić Neeskens Kebano, ale futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od słupka i wyszła poza linię końcową boiska.

Wówczas z letargu przebudzili się gospodarze, którzy już nie dali się zaskoczyć przyjezdnym i dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka arbitra, zdobywając pierwsze trzy punkty w obecnym sezonie Premier League.

Premier League, 2. kolejka:

Leeds United - Fulham FC 4:3 (2:1) 1:0 - Helder Costa 5' 1:1 - Aleksandar Mitrović 35' (k.) 2:1 - Mateusz Klich 41' (k.) 3:1 - Patrick Bamford 50' 4:1 - Helder Costa 57' 4:2 - Bobby De Cordova-Reid 62' 4:3 - Aleksandar Mitrović 67'

Leeds United: Illan Meslier - Luke Ayling, Robin Koch, Liam Cooper, Stuart Dallas - Kalvin Phillips - Helder Costa, Rodrigo Moreno (46' Tyler Roberts), Mateusz Klich, Jack Harrison - Patrick Bamford (Ezgjan Alioski 70').

Fulham FC: Alphonse Areola - Kenny Tete, Michael Hector, Dennis Odoi, Joe Bryan - Andre-Franck Zambo Anguissa, Harrison Reed (70' Mario Lemina) - Ivan Cavaleiro, Josh Onomah (58' Bobby De Cordova-Reid), Aboubakar Kamara (58' Neeskens Kebano) - Aleksandar Mitrović.

Żółta kartki: Mateusz Klich (Leeds United) oraz Aleksandar Mitrović, Kenny Tete (Fulham).

20 Sheffield United 38 7 2 29 20:63 23

Czytaj też: -> Puchar Ligi Angielskiej. Grosicki z awansem, Bednarek i Bogusz niespodziewanie odpadli -> Premier League. Mateusz Klich w drużynie tygodnia. Towarzystwo Polaka jest doborowe

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Leeds United utrzyma się w Premier League?