Premier League. Leeds - Fulham. Mateusz Klich najskuteczniejszym Polakiem w historii ligi

Mateusz Klich zdobył bramkę dla Leeds w meczu z Fulham, dzięki czemu został najskuteczniejszym polskim strzelcem w historii Premier League. Na koncie ma dwa gole (tyle, ile Jan Bednarek), ale potrzebował do tego tylko dwóch meczów.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Mateusz Klich Getty Images / Alex Dodd / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Mateusz Klich zaliczył głośne przywitanie z Premier League. Decyduje o linii środka pola w Leeds United, które już sprawiło sporo problemów Liverpoolowi w hicie pierwszej kolejki. Polski pomocnik nawet zdobył bramkę w starciu na Anfield. Wyrównał stan rywalizacji na 3:3 strzałem z powietrza, który zaskoczył obrońców i bramkarza. Mecz ostatecznie wygrali "The Reds" 4:3.

Polak po udanym debiucie w Premier League zanotował kolejne bardzo dobre spotkanie - tym razem przeciwko innemu beniaminkowi, Fulham FC. Klich wpisał się na listę strzelców w 41. minucie. Sędzia podyktował rzut karny za faul na Patricku Bamfordzie, a na gola pewnym strzałem po ziemi zamienił go właśnie reprezentant Polski.

Wystarczyły zatem zaledwie dwa spotkania, by Klich stał się najskuteczniejszym polskim piłkarzem w Premier League. Wyrównał osiągnięcie Jana Bednarka, ale obrońca Southampton FC potrzebował na to prawie dwóch lat. Po jednym golu w tych rozgrywkach mają Marcin Wasilewski i Robert Warzycha.

Oprócz tego Klich dołożył asystę w drugiej połowie przy bramce Bamforda. Posłał bardzo dobrą, prostopadłą piłkę, która dała koledze sytuację sam na sam.

Ostatecznie Leeds wygrało mecz z Fulham 4:3.