The Championship. Świetny debiut Kamila Jóźwiaka w Derby County. Grał lepiej od Wayne'a Rooneya

Kamil Jóźwiak zagrał 88 minut w debiutanckim meczu w barwach Derby County. Jego zespół przegrał z Luton Town 1:2, ale Polak był najlepszym piłkarzem swojej drużyny. Zanotował asystę przy bramce, otrzymał wyższą notę od samego Wayne'a Rooneya.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Kamil Jóźwiak (w białym) Getty Images / Tony Marshall / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak (w białym)
Kamil Jóźwiak zagrał od pierwszej minuty w swoim debiucie w angielskiej The Championship. Trener Derby County Phillip Cocu ustawił go w jednej linii obok Wayne'a Rooneya. Polski skrzydłowy pokazał, że potrafi grać w piłkę. Przez pierwszą połowę grał bardzo wysoko na prawej stronie boiska. Cały czas krył go lewy obrońca Luton Town Rhys Norrington-Davies. Mimo to często otrzymywał piłki od swoich kolegów. Szkoleniowiec Derby nawet zalecał z ławki, by kierować zagrania na Jóźwiaka.

22-latek chętnie zbiegał do środka boiska i pod pole karne, zdarzało mu się zmieniać skrzydła. W drugiej połowie próbował urywać się rywalowi na stronie, wdawał się częściej w dryblingi i pojedynki, starał się nadawać tempo akcjom. Przy bramce dla Derby zanotował asystę. Ściągnął na siebie uwagę rywali, zrobił miejsce do strzału Jackowi Marriottowi i wystawił mu piłkę.

W końcówce zderzył się z jednym z rywali na tyle niebezpiecznie, że potrzebował pomocy lekarzy. Schodził z boiska z urazem. Trener Cocu nie chciał ryzykować i zmienił go w 88. minucie.

Jóźwiak dostał od portalu sofascore.com najlepszą ocenę za ten mecz spośród graczy Derby (7,4). Wayne Rooney miał 7,3. Najwyższą notę ze wszystkich piłkarzy na boisku miał Luke Berry z Luton (7,5). Polski skrzydłowy zanotował 48 kontaktów z piłką, 25 podań, z czego 16 było celnych (64 proc.). Łącznie zaliczył 19 pojedynków, wygrał 13. Oddał cztery strzały. Niestety, odnotował też 17 strat, jednak przy tak dużej aktywności na boisku liczba dwucyfrowa w tej statystyce była nieunikniona. Jeden raz palił akcję.

Następna okazja do gry dla Jóźwiaka w sobotę 26 września. Wtedy Derby podejmie u siebie Blackburn Rovers. Zespół Polaka po dwóch meczach zajmuje 19. miejsce w tabeli Championship, nie ma jeszcze punktu.