The Championship: klęska Derby County. Kamil Jóźwiak rozegrał pełny mecz

Kamil Jóźwiak ponownie zagrał w The Championship. Derby County z Polakiem w podstawowym składzie już po kwadransie przegrywało z Blackburn Rovers różnicą trzech goli, a ostatecznie zostało pokonane 0:4.

Tyrhys Dolan (z prawej) i Lee Buchanan Getty Images / Rachel Holborn - BRFC / Na zdjęciu: Tyrhys Dolan (z prawej) i Lee Buchanan
Po trzech porażkach z rzędu piłkarze Derby County próbowali wykorzystać atut własnego boiska i rozpocząć punktowanie w The Championship. Drużyna Kamila Jóźwiaka zmierzyła się z Blackburn Rovers, a ta ekipa przegrała sześć z siedmiu poprzednich spotkań ligowych na wyjeździe. Jóźwiak nie zamierzał zwalniać po udokumentowanym asystą debiucie w Derby, ale tym razem tak reprezentant Polski, jak i jego kompani z klubu mocno rozminęli się z oczekiwaniami.

Po 15 minutach piłkarze Blackburn Rovers prowadzili na wyjeździe 3:0, a później nie dość, że kontrolowali wydarzenia na boisku, to na dodatek po przerwie trafili na 4:0. Krystian Bielik pozostaje poza kadrą Derby County od grudnia z powodu poważnej kontuzji.

Michał Helik zagrał w pierwszej połowie w meczu Barnsley FC z Coventry City. Po porażce 0:6 z Chelsea FC w Pucharze Ligi Angielskiej drużyna Polaka nie mogła przystąpić zbudowana do spotkania o punkty. Mierzyła się w nim ze swoim dobrym znajomym z poziomu League One. Tym razem Helik i spółka byli konsekwentni w defensywie i zremisowali 0:0.

Bartosz Białkowski zagrał w meczu Millwall FC z Brentford FC. Były reprezentant Polski nie wyciągał piłki z bramki w dwóch wcześniejszych spotkaniach ligowych, a i w poprzednim pojedynku na The Den z Pszczołami zachował czyste konto. Tym razem ta sztuka nie udała się. Białkowski przepuścił piłkę po strzale z rzutu karnego Ivana Toneya i Millwall FC zremisowało 1:1.

W niedzielę między innymi konfrontacja spadkowiczów z Premier League. Norwich City z Przemysławem Płachetą w kadrze zmierzy się na wyjeździe z Bournemouth.