III liga: Polonia Warszawa i Ruch Chorzów odrabiają straty do liderów. Stal Stalowa Wola coraz wyżej

Piłkarze Polonii Warszawa i Ruchu Chorzów po sobotnich meczach odrobili straty do liderów. W grupie II i IV nie do zatrzymania są zespoły Polonii Środy Wlkp. i Wisły Puławy.

Michał Piegza
mecz na stadionie Polonii Warszawa Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: mecz na stadionie Polonii Warszawa
Do kolejnej zmiany na pozycji lidera doszło w grupie I III ligi. W meczu kolejki prowadzący do tej pory Sokół Aleksandrów Łódzki zremisował 0:0 z wiceliderem Legionovią Legionowo.

Stratę punktów przez prowadzące zespoły wykorzystały ekipy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, który 3:0 pokonał na wyjeździe Legię II Warszawa, oraz Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Ten drugi zespół 2:1 ograł w Morągu Huragan i objął przodownictwo w tabeli.

Czołówkę goni Polonia Warszawa. Czarne Koszule 4:1 pokonały Broń Radom i do lidera tracą już tylko trzy punkty, a mają jedno spotkanie rozegrane mniej.

Tabela grupy I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 8 18 17:6 6 0 2
2. Sokół Aleksandrów Łódzki 8 18 15:4 5 3 0
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 8 17 18:6 5 2 1
4. Legionovia Legionowo 8 17 9:4 5 2 1

Do niespodzianki doszło w grupie II. Drugiej z rzędu porażki doznała Radunia Stężyca. Wicelider 1:2 przegrał z Pomorzaninem w Toruniu. Lider Polonia Środa Wlkp. wygrał po raz dziewiąty, tym razem 5:0 gromiąc Chemika Police.

Z wiceliderem punktami zrównał się Bałtyk Gdynia, który 6:0 rozgromił przedostatniego w lidze Górnika Konin. Dodajmy, że tabelę zamyka, wciąż czekający na pierwszy punkt, Mieszko Gniezno.

Tabela grupy II:

1. Polonia Środa Wlkp. 9 27 29:7 9 0 0
2. Radunia Stężyca 9 21 28:8 7 0 2
3. Bałtyk Gdynia 9 21 20:7 6 3 0
4. Świt Skolwin 9 20 22:10 6 2 1

Lider grupy III Ślęza po raz drugi w sezonie zgubił punkty, dość nieoczekiwanie. Wrocławianie do przerwy 2:0 prowadzili w Gaci z Foto-Higieną. Jednak po zmianie stron rywale zdobyli dwie bramki i wyszarpali punkt.

Potknięcie lidera wykorzystał Ruch Chorzów. Niebiescy w Bielsku-Białej przegrywali do przerwy z Rekordem 0:1. Po zmianie stron, wspierani przez ponad 2 tysiące kibiców, do remisu doprowadzili w 72. minucie, a zwycięską bramkę zdobyli z rzutu karnego w doliczonym czasie.

W Bytomiu mająca wysokie aspiracje Polonia po raz kolejny remis wywalczyła w końcówce. MKS Kluczbork prowadził od 45. minuty. Gospodarze na 1:1 trafili w 86. minucie. Do siatki z "jedenastki" uderzył Marcin Lachowski.

Na 4. miejsce awansował LKS Goczałkowice, który po szalonym spotkaniu 3:2 pokonał w Brzegu Stal. Prowadzenie w potyczce zmieniało się trzykrotnie. Decydujący gol padł w 93. minucie.

Tabela grupy III:

1. Ślęza Wrocław 9 22 24:9 7 1 1
2. Ruch Chorzów 9 20 23:10 6 2 1
3. MKS Kluczbork 10 17 20:16 5 2 3
4. LKS Goczałkowice 10 16 19:16 5 1 4
5. Polonia Bytom 7 15 15:6 4 3 0

Po raz jedenasty w sezonie wygrała Wisła. Drużyna z Puław 3:1 zwyciężyła w Łagowie miejscowi ŁKS. Dwa punkty zgubiła Wisła Sandomierz, która podzieliła się "oczkami" (1:1) w meczu z Cracovią II.

Na 7. pozycję awansowała Stal Stalowa Wola. Stalówka do lidera traci aktualnie 16 punktów, ale ma rozegrane trzy spotkania mniej. Taka strata jest jeszcze możliwa do odrobienia?

Tabela grupy IV:

1. Wisła Puławy 12 33 33:14 11 0 1
2. Wisła Sandomierz 12 25 22:15 7 4 1
3. Sokół Sieniawa 12 24 24:8 6 6 0
4. Avia Świdnik 11 22 32:11 7 1 3

Czytaj także: II liga: Wigry Suwałki idą za ciosem. Czwarta wygrana spadkowicza III liga. Polonia Bytom wciąż niepokonana. Polonia Warszawa wysoko wygrała ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłka lądowała w ich siatce... 37 razy! Kuriozalny mecz w Niemczech