Serie A: Atalanta bezlitosna dla Lazio. W calcio bitwa na kanonady

Atalanta BC wygrała zdecydowanie 4:1 z Lazio w meczu uczestników tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Atalanta strzeliła osiem goli w dwóch spotkaniach otwierających sezon i tylko Inter Mediolan popisał się lepszym wynikiem.

piłkarze Atalanty Bergamo PAP/EPA / MAURIZIO BRAMBATTI / Na zdjęciu: piłkarze Atalanty Bergamo
Atalanta sprawiała lepsze wrażenie od początku meczu na Stadio Olimpico, czego efektem było prowadzenie 3:0 po pierwszej połowie. Do dwóch trafień zawodników rodem z Beneluksu dorzucił jedno południowiec. Po strzałach Robina Gosensa, Hansa Hateboera i Alejandro Gomeza nie było czego zbierać z Lazio.

Przed powrotem na boisko piłkarze Lazio mogli mobilizować się wspomnieniem poprzedniego meczu z Atalantą na Stadio Olimpico. Wtedy również przegrywali 0:3 po 45 minutach, a zremisowali 3:3. Szansa na powtórkę z rozrywki była jednak minimalna. Gospodarze odpowiedzieli w 58. minucie trafieniem Felipe Caicedo i na tym skończyło się.

Rozdrażniona kanonadami Napoli w meczu z Genoą CFC czy Interu Mediolan w spotkaniu z Benevento Calcio drużyna z Bergamo postanowiła dać do zrozumienia, że odebranie jej miana najbardziej bramkostrzelnej w calcio nie będzie prostym zadaniem. W 62. minucie Alejandro Gomez skompletował dublet i trafił na 4:1 z podania Rusłana Malinowskiego. Argentyńczyk z trzema golami oraz dwiema asystami objął prowadzenie w klasyfikacji kanadyjskiej ligi.

Rzymianie nie nawiązali równorzędnej rywalizacji na własnym stadionie, grając z zespołem, który w poprzednim sezonie był tylko o jedną pozycję wyżej w tabeli. Lazio będzie mieć problem, jeżeli kadra nie zostanie realnie wzmocniona, a wartościowych transferów do zespołu Simone Inzaghiego jak nie było, tak nie ma.

Lazio - Atalanta BC 1:4 (0:3)
0:1 - Robin Gosens 12'
0:2 - Hans Hateboer 32'
0:3 - Alejandro Gomez 42'
1:3 - Felipe Caicedo 58'
1:4 - Alejandro Gomez 62'

Lazio: Thomas Strakosha - Patric, Francesco Acerbi, Stefan Radu - Manuel Lazzari (70' Djavan Anderson), Sergej Milinković-Savić (70' Jean Akpa Akpro), Lucas Leiva (49' Danilo Cataldi), Luis Alberto (70' Gonzalo Escalante), Adam Marusić - Felipe Caicedo, Ciro Immobile

Atalanta: Marco Sportiello - Berat Djimsiti (46' Cristian Romero), Rafael Toloi, Jose Luis Palomino - Hans Hateboer, Mario Pasalić (56' Marten De Roon), Remo Freuler, Robin Gosens (90' Johan Mojica) - Rusłan Malinowski - Alejandro Gomez (82' Luis Muriel), Duvan Zapata (82' Sam Lammers)

Żółte kartki: Marusić, Alberto, Leiva, Cataldi, Acerbi, Caicedo, Immobile (Lazio) oraz Djimsiti, Freuler (Atalanta)