La Liga. Zobacz katastrofalny błąd bramkarza Villarreal. "Kiks sezonu" (wideo)

Koszmarnie w pierwszej połowie meczu Villarreal z Deportivo Alaves zachował się bramkarz Sergio Asenjo. Błąd Hiszpana kosztował gospodarzy utratę gola.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Sergio Asenjo popełnia katastrofalny błąd w meczu La Liga pomiędzy Villarreal i Deportivo Alaves Twitter / Eleven Sports / Sergio Asenjo popełnia katastrofalny błąd w meczu La Liga pomiędzy Villarreal i Deportivo Alaves
W 36. minucie spotkania 4. kolejki Primera Division Deyverson z Deportivo Alaves zagrał długą piłkę z własnej połowy w kierunku pola karnego Villarreal CF. Bramkarz gospodarzy Sergio Asenjo mógł spokojnie złapać futbolówkę, ale źle obliczył tor jej lotu i niepotrzebnie wybiegł poza "szesnastkę".

Piłka odbiła się od murawy i przelobowała zaskoczonego golkipera. Z sytuacji skorzystał Edgar Mendez, który po strzale do pustej bramki doprowadził do remisu 1:1 (gola zobaczysz niżej).

"Fatalny błąd Asenjo, coś nieprawdopodobnego", "coś takiego nie ma prawa się zdarzyć", "to być może kiks sezonu" - mówili po bramce dziennikarze Eleven Sports, którzy komentowali spotkanie.

Na szczęście Asenjo koledzy z pola zdołali strzelić jeszcze dwa gole i gospodarze wygrali 3:1. Tuż przed przerwą po rzucie karnym do siatki trafił Gerard Moreno, a po zmianie stron dublet skompletował Paco Alcacer.

Asenjo od kilku lat jest podstawowym golkiperem Villarreal, do którego trafił z Atletico Madryt. Wystąpił już w 260 meczach Primera Division, choć podczas swojej kariery aż 4-krotnie zrywał więzadła krzyżowe w kolanach. Ma na koncie też jeden mecz w reprezentacji Hiszpanii.

-> Bayern - BVB: Kuriozalny gol na wagę Superpucharu Niemiec. Komentator myślał, że to samobój Łukasza Piszczka (wideo)
-> Transfery. Media: Tottenham rezygnuje z Arkadiusza Milika. Polak zaoferowany trzem klubom