Łukasz J. ma spędzić trzy lata za kratkami. Były trener Kotwicy Kórnik skazany za molestowanie seksualne

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marcin Bielecki / Zdjęcie ilustracyjne
PAP / Marcin Bielecki / Zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie autora artykułu

Były szkoleniowiec Kotwicy Kórnik został uznany przez sąd winnym popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym wobec dwóch swoich zawodniczek.

Sąd rejonowy w Środzie Wielkopolskiej w czwartek skazał Łukasza J. na trzy lata bezwzględnego więzienia za molestowanie seksualne dwóch nieletnich piłkarek. Były już trener Kotwicy Kórnik miał popełnić przestępstwa w latach 2009-11. Wyrok sądu nie jest prawomocny - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Sprawa wyszła na jaw na początku 2019 r. po reportażu wyemitowanym przez poznańskie Radio Afera. W materiale zawodniczki Kotwicy anonimowo opowiedziały o przypadkach molestowania, jakich miał dopuścić się Łukasz J., ówczesny trener i członek zarządu klubu (więcej TUTAJ).

Pokrzywdzone piłkarki złożyły zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Ta rozpoczęła śledztwo, które zakończyło się sporządzeniem aktu oskarżenia. Proces ruszył w listopadzie ubiegłego roku, a dziś sąd rejonowy uznał Łukasza J. winnym zarzucanych mu czynów.

Według ustaleń sądu, szkoleniowiec wykorzystał swoją pozycję w grupie. Oswoił swoje podopieczne i podczas spotkań oferował im alkohol. Jak mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Szymon Szmyt, pokrzywdzone zaufały mężczyźnie. Ostatecznie Łukasz J. dwie nieletnie piłkarki doprowadził do obcowania płciowego.

Zobacz: Sosnowiec. Po meczu w B-klasie pobito sędziego. Sprawa trafiła do prokuratury

Źródło artykułu: