Bundesliga. RB Lipsk upokorzył Schalke 04 Gelsenkirchen. Kolejna wysoka porażka gości

RB Lipsk bez większych problemów pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen. Gospodarze już do przerwy prowadzili 3:0, a całe spotkanie wygrali 4:0. Dla gości to trzecia w tym sezonie wysoka porażka.

Łukasz Witczyk
piłkarze RB Lipsk PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
Schalke 04 w katastrofalny sposób rozpoczęło sezon. W dwóch meczach straciło aż jedenaście goli i strzeliło tylko jednego. Po tak wysokich porażkach zespół z Gelsenkirchen zamykał ligową tabelę. Trudno było oczekiwań, że przełamanie nastąpi w wyjazdowym starciu z RB Lipsk. To gospodarze byli zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespół spod znaku czerwonego byka nie zawiódł oczekiwań i już do przerwy prowadził 3:0. W 31. minucie RB zdobył pierwszego gola, a pomógł w tym Can Bozdogan, który niefortunnie interweniował trafił do własnej bramki.

Po chwili było już 2:0. Po dośrodkowaniu Christopher Nkunku głową uderzył Angelino i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Schalke dobił Willi Orban, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Marcela Halstenberga i również strzałem głową trafił do siatki.

W drugiej połowie RB jeszcze podwyższył prowadzenie. W 80. minucie rzut karny na gola zamienił Marcel Halstenberg. Schalke nie potrafiło w żaden sposób odpowiedzieć i przegrało aż 0:4. To obecnie główny kandydat do spadku z Bundesligi.

RB Lipsk - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0 (3:0)
1:0 - Can Bozdogan (sam.) 31'
2:0 - Angelino 35'
3:0 - Willi Orban 45+2'
4:0 - Marcel Halstenberg (k.) 80'

Czy Schalke 04 Gelsenkirchen utrzyma się w Bundeslidze?