The Championship. Wayne Rooney wciąż to ma. Przepięknie wykonany rzut wolny (WIDEO)

Wayne Rooney nadal potrafi zdobywać wspaniałe bramki. Próbkę swoich możliwości dał podczas sobotniego meczu Norwich - Derby (0:1). 34-letni Anglik trafił bezpośrednio z rzutu wolnego.

Mateusz Domański
Wayne Rooney zdobył wspaniałą bramkę Twitter / Eleven Sports / Wayne Rooney zdobył wspaniałą bramkę
Sobotni mecz czwartej kolejki The Championship nie obfitował w gole. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Obie ekipy mogły narzekać na ofensywną niemoc. To był znak, że w przerwie trzeba coś zmienić pod kątem taktycznym.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy trenerzy obu ekip nie zdecydowali się na roszady personalne. Było jednak widać nieco inne podejście zawodników. W 52. minucie gospodarzom udało się wywalczyć rzut karny. Była to znakomita szansa na gola.

Ta okazja została jednak zmarnowana. Jedenastki na trafienie nie zamienił bowiem Teemu Pukki i nadal mieliśmy 0:0. Później szkoleniowcy zaczęli rotować składem, ale wciąż brakowało bramek.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 87. minucie do rzutu wolnego podszedł Wayne Rooney. 34-latek uderzył perfekcyjnie. Futbolówka zatrzepotała w siatce, a golkiper nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Ta bramka była jedynym trafieniem w trakcie tego sobotniego pojedynku. Dzięki niej Derby County wywiozło z Norwich komplet punktów. To pierwsze zwycięstwo zespołu Rooneya w tym sezonie The Championship.