U-19. Polska przegrała wyraźnie. Dania udzieliła jej lekcji

Reprezentacja Polski U-19 nie zaprezentowała wiele dobrego w meczu towarzyskim z Danią. Od początku na stadionie w Kołobrzegu rządzili przyjezdni i odnieśli zwycięstwo 3:1. Biało-Czerwoni obudzili się dopiero po przerwie.

reprezentacja Polski U-19 Getty Images / Dino Panato / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-19
Reprezentacja Polski U-19 rozegrała we wrześniu jedno spotkanie i choć jej grze daleko było do perfekcji, to zanotowała wartościowy remis 1:1 z Niemcami. Planowano jeszcze pojedynek z Czechami, ale ten został odwołany z powodu zakażeń koronawirusem w zespole naszych południowych sąsiadów.

W październiku dwumecz z Danią w województwie zachodniopomorskim. Rywale nie mają daleko ani do Kołobrzegu, ani do Świnoujścia. Na Stadionie im. Sebastiana Karpiniuka seniorska kadra Danii trenowała w czasie Euro 2012. Kołobrzeg był jej bazą pobytową. W czwartek wystąpiła tam drużyna juniorska.

Młodzi piłkarze z Danii czuli się na boisku swobodnie i po 20 minutach prowadzili 2:0. Mads Kristian Hansen dał gościom prowadzenie strzałem zza pola karnego po podaniu Olivera Sorensena, który zebrał piłkę po złym wybiciu Bartosza Neugebauera. Kolejne trafienie Tochiego Phila Chukwuaniego było podsumowaniem koronkowego ataku na prawym skrzydle Tobiasa Becha oraz Mathiasa Vossa.

Dania lepiej rozgrywała piłkę, a kiedy ją traciła, stosowała wysoki i agresywny pressing. To powodowało problemy podopiecznych Jacka Magiery. Dopiero w 35. minucie była realna szansa na gola dla Polski, jednak Filipowi Marchwińskiemu nie udało się oddać strzału z bliska do bramki po płaskim dośrodkowaniu Michała Rakoczego. W odpowiedzi Dania zaatakowała skutecznie i w 44. minucie Mathias Damm Kvistgaarden uderzył na 3:0 z podania Tobiasa Becha.

Po czterech zmianach przeprowadzonych w przerwie Polska zagrała odważniej i poszukała z powodzeniem honorowego gola. W 74. minucie Dawid Kocyła trafił na 1:3. Zmiennik znalazł się w odpowiednim miejscu i wykonał dobitkę uderzenia zatrzymanego nogami przez Jonathana Risbjerga Aegidiusa. Na więcej gospodarzy nie było stać i zasłużenie zostali pokonani.

Po podstawowym czasie odbył się jeszcze konkurs rzutów karnych. Wygrała go 5:4 Dania.

Jacek Magiera nie mógł skorzystać z kilku powołanych zawodników. AS Roma zablokowała przylot na zgrupowanie Nicoli Zalewskiego, a z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem do domów zostali odesłani Szymon Włodarczyk i Ariel Mosór.

4:5 - Alexander Lind

Polska: Bartosz Neugebauer (46' Gabriel Kobylak) - Łukasz Bejger, Oskar Krzyżak (46' Patryk Peda), Jakub Niewiadomski - Arkadiusz Pyrka (68' Jakub Iskra), Jan Biegański (46' Daniel Dudziński), Jakub Kałuziński (77' Adam Ratajczyk), Daniel Szelągowski (84' Bartosz Zynek), Michał Rakoczy - Filip Marchwiński, Aleksander Buksa (46' Dawid Kocyła)

Dania: Jonathan Risbjerg Aegidius - Mathias Voss (69' Jacob Haahr), Thomas Kristensen (77' Daniel Obbekjaer), Kristoffer Lund Hansen, Robin Dahl Ostrom (69' Marcus Serup Hannesbo) - Oliver Sorensen (77' William Boving Vick), Mads Kristian Hansen, Tochi Phil Chukwuani (69' Oliver Bjerrum Jensen) - Tobias Bech (69' Lucas Lykkegaard), Mathias Damm Kvistgaarden (77' Frederik Christensen), Aral Simsir (69' Alexander Lind)

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)

Czy Jacek Magiera jest dobrym selekcjonerem reprezentacji Polski U-19?