Tabela PKO Ekstraklasy. Legia Warszawa odrabia straty do podium

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie KGHM Zagłębie Lubin i odrobiła część strat do ligowego podium. Do lidera dystans wciąż mistrzowie Polski mają spory.

Michał Piegza
zawodnik Legii Warszawa Filip Mladenovic (z prawej) i Kacper Chodyna (z lewej) z KGHM Zagłębia Lubin PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: zawodnik Legii Warszawa Filip Mladenovic (z prawej) i Kacper Chodyna (z lewej) z KGHM Zagłębia Lubin
Mistrzowie Polski, piłkarze Legii, odrobili część strat do ligowego podium. Wojskowi pokonali na własnym stadionie plasujące się do tej pory na 3. pozycji KGHM Zagłębie Lubin 2:1.

Dzięki trzem punktom gracze z Warszawy do najniższego miejsca na podium tracą aktualnie cztery punkty. Należy jednak pamiętać, że Legia ma do rozegrania dwa zaległe spotkania. Najbliższe już w środę.

Wojskowi zagrają wówczas ze Śląskiem, który w niedzielę bez punktów wrócił z Płocka. Wisła wygrała u siebie po raz pierwszy w sezonie i awansowała na 9. miejsce.

Po pierwsze trzy punkty sięgnęła także Wisła Kraków, 6:0 pokonując w Mielcu Stal. Beniaminek w tabeli zajmuje 14. miejsce, Biała Gwiazda jest 10.