PKO Ekstraklasa. Wisła - Śląsk. Radosław Sobolewski: Przerwa na kadrę nam posłużyła

Wisła Płock, po golu zdobytym w końcówce, 1:0 pokonała Śląsk Wrocław. Radosław Sobolewski, trener gospodarzy, podkreślał po spotkaniu dobre przepracowanie ostatniego okresu. - Przerwa na kadrę nam posłużyła - przyznał.
Michał Piegza
Radosław Sobolewski PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Radosław Sobolewski

Tylko jedna bramka padła w meczu w Płocku. Wisła pokonała wyżej notowany Śląsk Wrocław po trafieniu w końcówce spotkania.

- Zrobiliśmy naprawdę dużo podczas tego meczu, aby zdobyć te bardzo cenne trzy punkty. Bardzo cieszę się z pierwszego zwycięstwa na własnym stadionie, bo sporo musieliśmy na to czekać. Przerwa na kadrę nam posłużyła. Stworzyliśmy sobie parę dogodnych sytuacji. Cieszy mnie postawa zespołu, jeżeli chodzi o założenia taktyczne, tu widziałem realizację większości z nich - powiedział trener płocczan Radosław Sobolewski, cytowany przez klubową stronę.

Mniej powodów do zadowolenia miał opiekun Śląska Vitezslav Lavicka. - Wiedzieliśmy, że gospodarze będą walczyli o pierwszą wygraną u siebie i czeka nas trudny mecz. Zadecydowało to, że Wisła bardziej chciała w drugiej połowie. W końcówce graliśmy zbyt pasywnie - stwierdził Czech. - Nie jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego meczu. Nie tylko z wyniku, ale też z naszej gry. Chcieliśmy grać tak, jak robiliśmy to z Cracovią. Straciliśmy bramkę chwilę po tym, jak sami byliśmy bliscy objęcia prowadzenia po strzale Roberta Picha. Dla nas jest to rozczarowanie - stwierdził trener.

Śląsk Wrocław 2020 rok zakończy na ligowym podium?