Eredivisie. Wymarzony debiut Mario Goetze w PSV Eindhoven. Szybko przywitał się golem

Mario Goetze po raz pierwszy zagrał w barwach PSV Eindhoven. Niemiec potrzebował zaledwie dziewięciu minut, aby cieszyć się z pierwszego gola w nowych barwach.

Robert Czykiel
Mario Goetze Getty Images / Photo Prestige / Na zdjęciu: Mario Goetze
Mario Goetze po zakończeniu poprzedniego sezonu został bez klubu. Borussia Dortmund nie przedłużyła z nim kontraktu i niemiecki pomocnik musiał szukać nowego pracodawcy. Były plotki, że interesuje się nim Bayern Monachium, ale ostatecznie wylądował w PSV Eindhoven.

W niedzielę 28-latek zadebiutował w nowym klubie. Niemiecki piłkarz od razu znalazł się w wyjściowym składzie. Już w dziewiątej minucie meczu z PEC Zwolle (3:0) cieszył się z bramki.

Goetze wykorzystał błąd obrońcy, który chciał podać do swojego bramkarza. Były reprezentant Niemiec minął Michaela Zetterera i umieścił piłkę w pustej bramce.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Przede wszystkim z powodu zdobytych trzech punktów, ale także dlatego, że znowu mogłem zagrać i tak szybko strzeliłem gola. Było w tym trochę szczęścia, ale też moich umiejętności. To był wspaniały moment. Z każdym dniem czuję się coraz lepiej, ale potrzebuję jeszcze kilku tygodni, aby móc grać na 100 proc - mówił po meczu były gracz BVB.

Bundesliga. Michael Zorc potwierdza: To koniec współpracy z Mario Goetze >>