Puchar Ligi Francuskiej: FC Nantes, SM Caen oraz Le Havre za burtą

Wprawdzie czołowe francuskie zespoły do rywalizacji o Coupe de la Ligue dołączą dopiero w następnej fazie, ale już pierwsza runda rozgrywek dostarczyła kibicom wielu emocji. Niespodziewanie z rywalizacji o Puchar Ligi Francuskiej odpadli piłkarze FC Nantes, SM Caen oraz Le Havre. Fatalnie zaprezentował się RC Strasbourg, zespół ten wysoko przegrał z FC Istres.

Piotr Robaczyński

Choć barw FC Nantes bronią m.in. tacy piłkarze jak Jerome Alonzo, Ibrahim Tall, Remi Mareval czy Ivan Klasnić i podopieczni Gernota Rohra byli przed starciem z Troyes zdecydowanym faworytem, niespodziewanie musieli uznać wyższość rywala. Po pierwszej połowie przegrywali już 0:2, a po przerwie nie potrafili odwrócić losów spotkania i ostatecznie przegrali aż 0:4.

Z rozgrywkami pożegnały się także dwa inne zespoły, które w poprzednim sezonie zostały zdegradowane z Ligue 1 - SM Caen oraz Le Havre. O rezultatach tych pojedynków przesądziły ostatnie minuty, po emocjonujących końcówkach z sukcesu cieszyli się kibice gospodarzy: Tours FC oraz CS Sedan.

Fatalnie zaprezentowali się zawodnicy RC Strasbourg. Klub, który powinien włączyć się do walki o awans do Ligue 1, wysoko przegrał z FC Istres. Szczęśliwie do kolejnej rundy awansowali natomiast piłkarze Vannes OC. Sensacyjny finalista rozgrywek o Puchar Ligi Francuskiej z poprzedniego sezonu po dogrywce wyeliminował Amiens SC.