Liga Mistrzów. Real Madryt - Szachtar Donieck. Rekordowe wejście Viniciusa Juniora

Wygląda na to, że Vinicius Junior pobił wieloletni rekord. Teraz to on jest piłkarzem, którzy najszybciej strzelił gola po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

Robert Czykiel
Vinicius Junior (przy piłce) PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: Vinicius Junior (przy piłce)
Real Madryt zaliczył wielką wpadkę w meczu z Szachtarem Donieck w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. "Królewscy" już do przerwy przegrywali 0:3. W drugiej połowie gonili wynik, ale ostatecznie i tak przegrali 2:3.

Kontaktowego gola strzelił Vinicius Junior, który zapisał się w historii rozgrywek. Brazylijczyk wszedł na boisko w 59. minucie, zmieniając Lukę Jovicia. Z kolei na strzelenie gola potrzebował zaledwie 14 sekund.

Statystycy uważają, że jest to nowy rekord Ligi Mistrzów. 20-latek stał się piłkarzem, który najszybciej strzelił gola po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

Do tej pory rekord należał do dwóch zawodników. Lars Ricken w 1997 roku zdobył gola dla Borussii Dortmund w 15 sekund. Z kolei w 2004 roku tej samej sztuki dokonał Andy van der Meyde, który wówczas grał w Interze Mediolan.

Liga Mistrzów. Kolejna porażka Realu Madryt. Media: "Dramat", "Najgorsza gra w historii" >>

Liga Mistrzów. Real Madryt - Szachtar Donieck. Fatalna seria Królewskich trwa. Tak źle było ostatnio w... 1986 r. >>