Bundesliga. Robert Lewandowski nie zatrzymuje się! Polak pobił kolejny rekord

Robert Lewandowski - po zdobyciu dwóch bramek w pierwszej połowie meczu z Eintrachtem Frankfurt - został najskuteczniejszym polskim piłkarzem w ligach zagranicznych.

Karol Wasiek
Robert Lewandowski PAP/EPA / LUKAS BARTH / POOL / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Robert Lewandowski nie zatrzymuje się! Napastnik Bayernu Monachium już w pierwszej połowie spotkania z Eintrachtem Frankfurt strzelił dwie bramki.

To były odpowiednio 244. i 245. trafienia na boiskach Bundesligi. W drugiej połowie Polak dorzucił kolejnego gola i skompletował hat-tricka. Tym samym Lewandowski został najskuteczniejszym polskim piłkarzem w ligach zagranicznych.

W tej klasyfikacji Polak wyprzedził Krzysztofa Warzychę, który łącznie w rozgrywkach ligi greckiej zaliczył 244 trafienia.

Warto odnotować, że w minionym sezonie Lewandowski pobił Warzychę pod względem strzelonych bramek w jednym sezonie. "Gucio" w najlepszym sezonie na greckich boiskach strzelił 32 bramki. "Lewy" z dorobkiem 34 goli został królem strzelców niemieckiej Bundesligi.

W tym sezonie kapitan reprezentacji Polski po rozegranych pięciu spotkaniach ma już na swoim dziesięć strzelonych bramek. Jest w tym momencie najlepszym strzelcem Bundesligi.

Bayern w 5. kolejce Bundesligi rozgromił Eintracht Frankfurt 5:0. Lewandowski strzelił trzy bramki (ma ich w sumie 246 w lidze niemieckiej). Z boiska zszedł w 68. minucie. Zastąpił go Eric Choupo-Moting.

Transfery. Legia Warszawa. Michał Karbownik odsłania kulisy. "Miałem rozmowy z Gattuso"
Transfery. Serie A. Arkadiusz Milik. Włoskie media ujawniają, dlaczego Polak nie przeszedł do AS Roma

Czy Robert Lewandowski to najlepszy napastnik na świecie?