Premier League. Manchester City. Pep Guardiola potwierdza. Kolejna kontuzja Sergio Aguero

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Sergio Aguero
Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Sergio Aguero

Sergio Aguero zszedł w przerwie zremisowanego meczu z West Ham United. Jak potwierdził Pep Guardiola, napastnik doznał kolejnego urazu. - To wygląda na kontuzję mięśniową - przyznał szkoleniowiec.

Remisem 1:1 zakończył się sobotni mecz West Ham United - Manchester City. To kolejna strata punktów "The Citizens" w tym sezonie, którzy po pięciu spotkaniach mają na koncie zaledwie 8 "oczek". Boleśniejsza od utraconych punktów może być jednak utrata Sergio Aguero.

Argentyński napastnik nie dotrwał do końca spotkania. W przerwie został zmieniony przez Phila Fodena. Jak przyznał po meczu Pep Guardiola, powodem był uraz zawodnika.

- Jest kontuzjowany. Nie chodzi jednak o tę samą kontuzję co wcześniej. To inny problem. Nie wiem, na ile to poważne - mówił na gorąco Guardiola w rozmowie z "BT Sport".

Nieco więcej Guardiola wyjawił na konferencji prasowej. - Wygląda na to, że to kontuzja mięśniowa. Myślę, że to ścięgno udowe. Więcej będziemy wiedzieć jutro - skomentował Katalończyk.

Dla Aguero oznacza to kolejną przerwę. Argentyńczyk dopiero co powrócił na boisko po kontuzji kolana, z którą zmagał się od czerwca. Mecz z West Hamem był jego trzecim po kilku miesiącach pauzy, który rozegrał w ciągu tygodnia.

Czytaj także: - Premier Liga: porażka Lokomotiwu Moskwa. Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka i cały mecz Macieja RybusaSerie A. Miralem Pjanić uderza w Maurizio Sarriego. "Nie ufał swoim piłkarzom"

Czy Manchester City będzie w tym sezonie liczyć się w walce o mistrzostwo Anglii?