Liga Mistrzów. Atletico Madryt - Red Bull Salzburg: na kłopoty Joao Felix, wymęczone zwycięstwo podopiecznych Simeone

Atletico Madryt z kłopotami, ale wywalczyło swój pierwszy komplet punktów w grupie A Ligi Mistrzów 2020/2021. W meczu drugiej kolejki drużyna z Hiszpanii przegrywała 1:2 z Red Bullem Salzburg, ale po dwóch golach Joao Felixa triumfowała 3:2.

Tomasz Rosiński
piłkarze Atletico Madryt PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt
Atletico przystępowało do rywalizacji z Red Bullem z chęcią rehabilitacji za ostatnią porażkę w LM z Bayernem Monachium (0:4). Natomiast ekipa z Salzburga w poprzedniej serii gier zremisowała z Lokomotiwem Moskwa 2:2.

Faworyzowani podopieczni Diego Simeone od początku starcia mieli optyczną przewagę, którą udokumentowali bramką w 29. minucie. Wówczas z około 17 metrów huknął Marcos Llorente i pokonał Cicana Stankovicia.

Jednakże przyjezdni nie zwiesili głów i jeszcze przed przerwą za sprawą Dominika Szoboszlaia zdołali doprowadzić do remisu. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Mergim Berisha.

Tuż po zmianie stron austriacka drużyna dość niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Niepewnie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła interweniował Jan Oblak, który odbił piłkę, a dopadł do niej Berisha i na wślizgu wpakował ją do siatki.

Po chwili nadeszła odpowiedź ze strony gospodarzy, którzy rozegrali składną akcję. W jej końcowej fazie Angel Correa wyłożył futbolówkę jak na tacy Joao Felixowi, zaś ten z bliskiej odległości dopełnił formalności.

Madrytczycy ze wszystkich sił walczyli o zwycięskiego gola i dopięli swego w 85. minucie. Wtedy to Thomas Lemar obsłużył podaniem Felixa, który świetnie opanował piłkę i uderzył nie do obrony z mniej więcej 7 metrów. Jak się później okazało Portugalczyk, który podczas tej potyczki skompletował dublet, ustalił wynik tej trudnej dla miejscowego zespołu konfrontacji.

Liga Mistrzów, 2. kolejka gr. A:

Atletico Madryt - Red Bull Salzburg 3:2 (1:1) 1:0 - Marcos Llorente 29' 1:1 - Dominik Szoboszlai 40' 1:2 - Mergim Berisha 47' 2:2 - Joao Felix 52' 3:2 - Joao Felix 85'