Puchar Włoch: Mariusz Stępiński strzelił gola. US Lecce pokonane przez Torino FC w dogrywce

Mariusz Stępiński strzelił gola dla US Lecce w przegranym 1:3 meczu Pucharu Włoch z Torino FC. Drużyna Karola Linettego pokazała wyższość nad przeciwnikiem dopiero w drugiej połowie dogrywki.

Mariusz Stępiński (pierwszy z lewej) Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński (pierwszy z lewej)
Mariusz Stępiński próbuje zadomowić się w podstawowym składzie US Lecce. W Pucharze Włoch grał od początku meczu do przerwy i zdążył w tym czasie strzelić gola. W 22. minucie były napastnik Hellasu Werona wyskoczył między dwoma biernymi obrońcami Torino FC i główkował w narożnik bramki. Z precyzyjnej miękkiej wrzutki żal byłoby nie skorzystać. Vanja Milinković-Savić, były bramkarz Lechii Gdańsk, nawet nie pozorował interwencji.

Torino FC zagrało z przedstawicielem Serie B w całkiem mocnym składzie, choć oczywiście nie brakowało też absencji na przykład Salvatore Sirigu i Andrei Belottiego. Od początku do 68. minuty wystąpił Karol Linetty, a kiedy przebywał na boisku, padła bramka na 1:1. Do remisu doprowadził Lyanco i częściowo zrehabilitował się za zachowanie przy golu Stępińskiego.

Z powodu kontuzji nie grał Marcin Listkowski, którego ominie z tego samego powodu również zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski. Kompani z klubu Listkowskiego i Stępińskiego toczyli wyrównany pojedynek z podopiecznymi Marco Giampaolo, nie pozwolili się zdominować, nawet w podstawowym czasie oddali większą liczbę strzałów. Nikomu nie udało się rozstrzygnąć meczu, więc sędzia zarządził dogrywkę.

W niej Torino FC pokazało wyższość, ale awans kosztował Byki sporo energii. Simone Verdi strzelił gola na 2:1 z rzutu karnego, a zbudowany swoim trafieniem niebawem przymierzył ponownie na 3:1, tyle że już nie ze stojącej piłki.