Puchar Włoch: Sampdoria i Bologna FC nie zawiodły. Pordenone Calcio przegrało w rzutach karnych

UC Sampdoria i Bologna FC wykonały zadanie i awansowały do najlepszej "32" Pucharu Włoch. Bartosz Bereszyński oraz Łukasz Skorupski odpoczywali. Nie ma już w rozgrywkach drużyn Kupisza, Dziczka, Chrzanowskiego oraz Musiolika.

piłkarze Bologna FC PAP/EPA / GIORGIO BENVENUTI / Na zdjęciu: piłkarze Bologna FC
Sampdoria zwyciężyła na Stadio Luigi Ferraris 1:0 z Salernitaną. W zespole z Kampanii przez całe spotkanie grał Tomasz Kupisz, a przez nieco ponad godzinę Patryk Dziczek. W 29. minucie Kupisz miał szansę na gola dla drugoligowca, jednak nie przymierzył w narożnik bramki z kilkunastu metrów. Po przerwie Sampdoria odpowiedziała skutecznym atakiem, a awans zapewnił jej Antonino La Gumina. Nieobecność Bartosza Bereszyńskiego, Gastona Ramireza czy Fabio Quagliarelli nie przeszkodziła faworytami zdominować meczu.

Bologna FC nie straciła gola w spotkaniu, a to wydarzenie nieczęste. Podopieczni Sinisy Mihajlovicia wygrali 2:0 z Regginą Calcio. Na pierwsze trafienie pracowali przez 70 minut, a kiedy już Emanuel Vignato przymierzył do bramki, niewiele później Riccardo Orsolini ustalił wynik. Zamiast Łukasza Skorupskiego bronił Angelo Da Costa i zmierzył się z dwoma uderzeniami zespołu z Serie B.

Adam Chrzanowski i Sebastian Musiolik rozpoczęli w podstawowym składzie Pordenone Calcio mecz z Monzą. W drugiej połowie drużyna Polaków miała teoretycznie prostsze zadanie, ponieważ w 42. minucie Edoardo Colferai opuścił boisko z powodu dwóch żółtych kartek. Pordenone nie potrafiło potwierdzić przewagi liczebnej golem i po 120 bezbramkowych minutach przegrało 1:4 w konkursie rzutów karnych.

Najwięcej goli padło we wtorek w wygranym 3:1 meczu Virtusa Entella z Pisą. Gospodarze wykazali się znakomitą skutecznością. Oddali pięć strzałów, cztery celne, a strzelili trzy gole. Simone Perilliego pokonali kolejno Marco Mancosu, Matteo Brunori oraz Cassio Cardoselli.