Liga Mistrzów. Wojciech Szczęsny jednym z najlepszych w Juventusie. "Był bohaterem pierwszej połowy"

Juventus FC przegrał u siebie z FC Barcelona 0:2. Przy obu straconych golach szans na obronę nie miał Wojciech Szczęsny. Mimo porażki Polak rozegrał dobre spotkanie.

Łukasz Witczyk
Wojciech Szczęsny Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
To był pracowity mecz dla Wojciecha Szczęsnego. Polak już w pierwszej połowie kilka razy uratował swój zespół przed stratą gola. FC Barcelona dominowała w Turynie i zepchnęła rywali do defensywy. Szczęsny w tej części gry skapitulował tylko raz. Przy strzale Ousmane Dembele nie miał jednak najmniejszych szans na interwencję.

FC Barcelona częściej była przy piłce, oddawała więcej strzałów. Katalończycy mecz zakończyli z 14 strzałami, z czego 5 było celnych. Szczęsny w końcówce skapitulował jeszcze po rzucie karnym, którego na gola zamienił Lionel Messi. Polak za swój występ otrzymał wysokie noty od włoskich mediów.

Portal calciomercato.com uznał, że Szczęsny był najlepszym zawodnikiem Juventusu. Otrzymał on notę 6,5 od włoskich dziennikarzy. "Nie miał szans po rykoszecie po strzale Dembele. Potem zawsze był na posterunku. Niesamowite było, jak pod koniec pierwszej połowy obronił strzały Dembele i Griezmanna" - czytamy w uzasadnieniu.

Portal Tuttomercatoweb także Polakowi dał notę 6,5. Nazwał go "bohaterem pierwszej połowy" po interwencjach po strzałach Dembele i Griezmanna. "Nie mógł nic zrobić przy rzucie karnym w wykonaniu Messiego. Ten gol zamknął mecz" - uzasadniono. Taką samą notę dostał jeszcze Morata.

Również zdaniem serwisu Juventusnews24 Szczęsny był jednym z najlepszych zawodników Juventusu. Dostał ocenę 6,5 i doceniono to, że zachęcał swoich kolegów do lepszej gry. "Pokazał, co potrafi" - dodał włoski serwis.

"Szóstkę" Szczęsny otrzymał od redakcji Sport Mediaset. "Jeszcze przed wyjściem na boisko doskonale wiedział, co go czekało. Gdy było to potrzebne, zaliczał dobre interwencje" - oceniono reprezentanta Polski.