II liga: Lech II Poznań przegrał mecz na dnie. Olimpia Elbląg trafiła w doliczonym czasie

Lech II Poznań przegrał 2:3 w meczu zaległym z Olimpią Elbląg. Po ambitnym odrobieniu dwóch goli straty do przeciwnika zachował się nonszalancko przy rzucie wolnym w doliczonym czasie.

Starcie rezerw Pogoni Szczecin i Lecha Poznań Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Starcie rezerw Pogoni Szczecin i Lecha Poznań
Druga drużyna Lecha Poznań wróciła do gry po przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem. Poprzedni jej mecz był 9 października. Podopieczni Rafała Ulatowskiego przegrali w Pruszkowie 1:2 i znaleźli się na ostatnim miejscu w tabeli. Jedynym ich sąsiadem była Olimpia Elbląg, czyli jedyny drugoligowiec, który od początku sezonu, do czwartku, nie potrafił wygrać meczu.

Lechici nie prezentowali się dobrze i w pierwszej połowie praktycznie nie zagrozili bramce Pawła Rutowskiego. W ich statystykach nie było strzału celnego. Groźniejsza była Olimpia i w 38. minucie objęła prowadzenie 1:0. Marcin Bawolik dostał podanie w pole karne, obrócił się z piłką i strzałem po ziemi pokonał Krzysztofa Bąkowskiego.

Po przerwie sytuacja we Wronkach nie zmieniła się diametralnie. W 50. minucie Bąkowski jeszcze uratował Lecha po bardzo niebezpiecznym strzale z półdystansu. Bramkarz gospodarzy robił co mógł również w 63. minucie, ponieważ zatrzymał uderzenie z rzutu karnego. Kamil Wenger zdążył jednak zorganizować się do dobitki i wepchnął piłkę na 2:0. Przyjezdni byli blisko przełamania.

Kolejorz nie podłamał się w skomplikowanej sytuacji i przeprowadził pościg za Olimpią. Minęło zaledwie 10 minut i zrobiło się 2:2. Najważniejszym zawodnikiem tego okresu był Hubert Sobol, który w 70. minucie strzelił gola w sytuacji sam na sam na zakończenie eleganckiego ataku zespołowego. W 73. minucie Sobol wykorzystał rzut karny, który sam wywalczył. Napastnik Lecha został staranowany przez Pawła Rutkowskiego.

Przyjezdni byli rozczarowani swoim lekkomyślnym zachowaniem i utratą dwubramkowego prowadzenia. Stracili orientację w meczu, który wydawali się mieć pod kontrolą. W końcówce były szanse na rozstrzygnięcie pojedynku po obu stronach boiskach. Zrobiła to Olimpia i wyglądało to dość łatwo. W doliczonym czasie Janusz Surdykowski stał sam kilka metrów od bramki i główkował na 3:2 po zgranej jeszcze po drodze wrzutce z rzutu wolnego.

Lech II Poznań - Olimpia Elbląg 2:3 (0:1)
0:1 - Marcin Bawolik 39'
0:2 - Kamil Wenger 63'
1:2 - Hubert Sobol 70'
2:2 - Hubert Sobol (k.) 73'
2:3 - Janusz Surdykowski 90'

W 63. minucie Kamil Wenger (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego. Krzysztof Bąkowski obronił.

Lech: Krzysztof Bąkowski - Arkadiusz Kaczmarek, Filip Nawrocki, Kacper Andrzejewski, Jakub Malec (64' Krystian Palacz) - Artur Marciniak, Jakub Białczyk (46' Łukasz Szramowski), Hubert Sobol - Jakub Karbownik (64' Filip Wilak), Filip Szymczak (64' Eryk Kryg), Ołeksandr Jacenko

Olimpia: Paweł Rutkowski - Tomasz Sedlewski, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Michał Kiełtyka - Wojciech Zyska (81' Damian Poliński), Klaudiusz Krasa - Sebastian Kamiński, Kacper Falon (81' Orest Tkaczuk), Marcin Bawolik (73' Oskar Kordykiewicz) - Janusz Surdykowski

Żółte kartki: Jacenko, Kaczmarek, Malec, Nawrocki (Lech) oraz Rutkowski (Olimpia)

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Lech II Poznań utrzyma się w tym sezonie na szczeblu centralnym?