Serie A: wygrana Hellasu Werona. Kamil Glik w dziurawej obronie

Nie ma statystycznie gorszej defensywy w lidze włoskiej niż ta Benevento Calcio. Drużyna Kamila Glika straciła 17 goli w sześciu kolejkach, a w poniedziałek przegrała 1:3 z Hellasem Werona.

radość piłkarzy Hellasu PAP/EPA / EMANUELE PENNACCHIO / Na zdjęciu: radość piłkarzy Hellasu
Drużyna z Benewentu może brać przykład z tego, jak w poprzednim sezonie prezentował się Hellas Werona. Zespół Ivana Juricia był beniaminkiem tak jak teraz Benevento Calcio, prezentował się solidnie w defensywie, potrafił napsuć dużo krwi uznanym przeciwnikom. Podopieczni Filippo Inzaghiego mają z kolei problem z dyscypliną i po porażkach z AS Romą i SSC Napoli nie zapunktowali również w Weronie.

Kamil Glik znalazł się w podstawowym składzie gości, a Paweł Dawidowicz wszedł na boisko z ławki rezerwowych Hellasu w przerwie. Drużyna Glika jeszcze nie zachowała w tym sezonie czystego konta, natomiast miała możliwość po raz pierwszy w historii strzelić gola w szóstym meczu Serie A z rzędu. Obie serie, i ta niekorzystna, i ta korzystna zostały podtrzymane.

Konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:1 dla Hellasu, a najskuteczniejszym zawodnikiem meczu został niespodziewanie Antonin Barak. W pierwszej połowie przymierzył z bliska po podaniu Mattii Zaccagniego, a po przerwie efektownie trafił "z fałsza" w pobliże okienka. Gospodarze strzelili trzeciego gola już grając jedenastu na dziesięciu, ponieważ boisko opuścił z powodu czerwonej kartki Gianluca Lapadula. To Darko Lazović odebrał Benevento nadzieję na zapunktowanie w 77. minucie.

Hellas Werona - Benevento Calcio 3:1 (1:0)
1:0 - Antonin Barak 17'
1:1 - Gianluca Lapadula 56'
2:1 - Antonin Barak 63'
3:1 - Darko Lazović 77'

Hellas: Marco Silvestri - Federico Ceccherini (90' Koray Guenter), Matteo Lovato (46' Giangiacomo Magnani), Alan Empereur (46' Paweł Dawidowicz) - Darko Lazović, Adrien Tameze, Ivan Ilić, Federico Dimarco - Mattia Zaccagni, Antonin Barak (90' Ebrima Colley) - Nikola Kalinić (87' Samuel Di Carmine)

Benevento: Lorenzo Montipo - Gaetano Letizia, Kamil Glik, Luca Caldirola, Daam Foulon - Artur Ionita (46' Alessandro Tuia), Pasquale Schiattarella (74' Andres Tello), Bryan Dabo - Gianluca Caprari, Roberto Insigne (71' Riccardo Improta) - Gianluca Lapadula (75' Gabriele Moncini)

Żółte kartki: Barak, Lovato, Lazović, Zaccagni, Magnani (Hellas) oraz Caldirola, Schiattarella, Glik, Ionita (Benevento)