Bundesliga. Tak Bayern Monachium demolował Borussię Dortmund. Robert Lewandowski strzelił hat-tricka

W sobotę jedno z największych wydarzeń sezonu w Bundeslidze. Ostatnie lata rywalizacji Bayernu Monachium z Borussią Dortmund należą do Bawarczyków, którzy w marcu 2018 roku zwyciężyli aż 6:0. Robert Lewandowski przyczynił się do tego trzema golami.

Robert Lewandowski Getty Images / Franck Fife/Pool / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W 2018 roku Bayern Monachium zakończył sezon w Bundeslidze z przewagą aż 29 punktów nad czwartą Borussią Dortmund. Jakby przykrości dla rywala było mało, drużyna Juppa Heynckesa pokonała go w czterech der Klassikerach w jednym sezonie. Dwóch ligowych i dwóch pucharowych.

Najwyższa była wygrana z 31 marca 2018 roku odniesiona w Monachium. Bayern nie miał litości dla Borussii, przeważał we wszystkich statystykach i zdemolował ją 6:0. W totalnie jednostronnym meczu zagrało dwóch reprezentantów Polski. Po stronie gospodarzy Robert Lewandowski, a w obronie gości Łukasz Piszczek.

Zdecydowanie bardziej zadowolony z występu był Lewandowski, który strzelił hat-tricka byłemu klubowi. Napastnik Bayernu rozpoczął i zakończył demolkę. Już w 5. minucie skorzystał z podania Thomasa Muellera i spokojnie pokonał w sytuacji sam na sam Romana Burkiego. W 44. minucie Polak wepchnął piłkę do siatki po rajdzie Francka Riberego, a w 87. minucie ustalił wynik na zakończenie eleganckiego rozegrania Thomasa Muellera i Joshuy Kimmicha. Z Borussii nie było czego zbierać.

W sobotnim der Klassikerze ponownie należy spodziewać się występu Lewandowskiego, który w tym sezonie Bundesligi strzelił w pięciu meczach 10 goli, a przy trzech asystował. Tym razem dojdzie do niego w Dortmundzie i będzie to mecz wicelidera Borussii z liderem Bayernem.

Początek sobotniego klasyka w Niemczech o 18:30. Transmisja w Eleven Sports 1 i na WP Pilot. Relacja na żywo na WP SportoweFakty.