Fortuna I liga: Bruk-Bet Termalica pozostaje liderem. Wygrał na szczycie w dziesięciu

Bruk-Bet Termalica grał przez większą część meczu z Górnikiem Łęczna w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jonatana De Amo. Nie przeszkodziło to odnieść zwycięstwa 2:1, a decydujący atak przeprowadzić kilka minut przed zakończeniem podstawowego czasu.

radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza
Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał dziewięć z 10 meczów. Mająca w poprzednim sezonie przebłyski dobrego futbolu drużyna Mariusza Lewandowskiego ustabilizowała formę, a w środę znalazła się nawet na pierwszym miejscu w tabeli. Co prawda z meczem rozegranym więcej niż ŁKS Łódź, ale zasłużenie dzięki serii dobrych wyników. Pomarańczowi przystąpili w sobotę do obrony prowadzenia w tabeli.

Zadanie nie było proste, ponieważ do Niecieczy przyjechał Górnik Łęczna. Beniaminek był niepokonany w meczach ligowych i pucharowych od czasu awansu na zaplecze PKO Ekstraklasy. Podopieczni Kamila Kieresia, identycznie jak Bruk-Bet, imponowali konsekwencją w defensywie, mogli liczyć na skuteczność Bartosza Śpiączki, byłego napastnika Termaliki, a także interwencje najdłużej niepokonanego bramkarza w lidze Macieja Gostomskiego.

Przez dwa kwadranse rozgrywał głównie Bruk-Bet i atakiem pozycyjnym szukał sposobu na umieszczenie piłki w bramce Gostomskiego. W kierunku bramki Górnika Łęczna poleciało kilka uderzeń, ale doświadczony bramkarz nie dał się pokonać. Próbował między innymi Roman Gergel, ale najlepszy snajper ligi strzelił ze zbyt małą rotacją.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszej połowy był więc nie gol, a czerwona kartka. W 33. minucie sędzia Zbigniew Dobrynin usunął z boiska Jonatana de Amo, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Pawła Wojciechowskiego. W ten sposób niecieczanie musieli przez większą część meczu walczyć w dziesięciu przeciwko jedenastu zawodnikom Górnika. Taka sytuacja mogła sprowokować do odważniejszej gry beniaminka.

Po przerwie bramek już nie zabrakło i mimo konieczności gry w dziesiątkę więcej zdobyła ich drużyna z Niecieczy. Na trafienie niezawodnego w tym sezonie Romana Gergela w 51. minucie przyjezdni jeszcze zdołali odpowiedzieć strzałem Przemysława Banaszaka, jednak gol na 2:1 Martina Zemana pozostał bez odpowiedzi. Triumfował trener Mariusz Lewandowski, ponieważ jego zmiennik rozstrzygnął pojedynek w 86. minucie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)
1:0 - Roman Gergel 51'
1:1 - Przemysław Banaszak 70'
2:1 - Martin Zeman 86'

Bruk-Bet: Tomasz Loska - Mateusz Grzybek, Jonatan de Amo, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski, Piotr Wlazło, Samuel Stefanik, Paweł Żyra, Roman Gergel, Adam Radwański (77' Martin Zeman), Kacper Śpiewak (46' Michal Hubinek)

Górnik: Maciej Gostomski - Paweł Sasin, Tomasz Midzierski, Paweł Baranowski, Leandro, Marcin Stromecki (55' Bartłomiej Kalinkowski), Adrian Cierpka (55' Tomasz Tymosiak), Michał Goliński (57' Aron Stasiak), Paweł Wojciechowski (55' Karol Struski), Serhij Krykun (66' Przemysław Banaszak), Bartosz Śpiączka

Żółte kartki: Grabowski, Śpiewak, Wlazło (Bruk-Bet) oraz Śpiączka, Struski, Tymosiak, Banaszak, Kalinkowski (Górnik)

Czerwona kartka: Jonatan de Amo (Bruk-Bet) /33' - za faul/

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

***

Do niespodzianki doszło w Opolu. Odra nie poradziła sobie z przedostatnim w tabeli GKS-em 1962 Jastrzębie. W 23. minucie straciła zawodnika, ponieważ Piotr Żemło dostał czerwoną kartkę. Później straciła również dwa gole po uderzeniach Daniela Szczepana oraz Farida Aliego. GKS odniósł dopiero pierwsze zwycięstwo w sezonie, a Odra poniosła stratę w stosunku do drużyn zajmujących miejsca premiowane awansem.

Odra Opole - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:1)
0:1 - Daniel Szczepan (k.) 25'
0:2 - Farid Ali 52'

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 1:3 (0:2)
0:1 - Mateusz Grudziński (sam.) 1'
0:2 - Wiktor Długosz 29'
1:2 - Patryk Małecki 58'
1:3 - Jacek Kiełb 71'

GKS Bełchatów - Resovia 3:0 (2:0) 1:0 - Patryk Makuch 6' 2:0 - Patryk Winsztal 41' 3:0 - Mariusz Magiera 83'

18 GKS Bełchatów 34 6 7 21 24:51 23

Czy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zakończy rundę jesienną na miejscu premiowanym awansem?