The Championship: świetne informacje dla Jerzego Brzęczka! Krystian Bielik wrócił po ponad dziewięciu miesiącach

Ponad dziewięć miesięcy czekał na powrót do gry Krystian Bielik i wreszcie się doczekał! Polak wystąpił w sobotnim meczu Derby County, w którym jego drużyna przegrała u siebie z Barnsley FC 0:2.

Szymon Mierzyński
Krystian Bielik PAP/EPA / Tim Goode / Na zdjęciu: Krystian Bielik
13 stycznia w potyczce rezerw 22-letni reprezentant naszego kraju zerwał więzadło krzyżowe przednie i musiał przejść operację. Nadszedł jednak koniec jego gehenny i w sobotę Bielik pojawił się w podstawowym składzie "Baranów".

Polski obrońca wciąż może walczyć o miejsce w kadrze na mistrzostwa Europy. Paradoksalne pomogła mu w tym pandemia koronawirusa. Wymusiła przerwanie rozgrywek ligowych, odwołanie wiosennych zgrupowań reprezentacji i przełożenie turnieju na przyszły rok, więc Bielik zyskał na czasie.

Drużyna Phillipa Cocu, w której zagrał również Kamil Jóźwiak (wszedł na boisko od początku drugiej połowy za Matthewa Clarke'a i zakończył zawody z żółtą kartką) uległa Barnsley 0:2. W ekipie gości w pełnym wymiarze wystąpił Michał Helik.

Norwich City Przemysława Płachety wygrało na własnym stadionie ze Swansea City 1:0. Były piłkarz Śląska Wrocław znalazł się w wyjściowej jedenastce "Kanarków" i grał do 68. minuty, po czym zmienił go Bali Mumba.

Szóste czyste konto w trwających rozgrywkach zanotował Bartosz Białkowski, a jego Millwall FC zremisowało na wyjeździe z Sheffield Wednesday 0:0.

Norwich zajmuje 3. miejsce w tabeli, Millwall jest 9., zaś Barnsley 16. Spośród klubów Polaków, najgorzej wygląda sytuacja Derby, które zebrało dotąd zaledwie 6 pkt. i zamyka stawkę.

Derby County - Barnsley FC 0:2 (0:0)
0:1 - Conor Chaplin 30'
0:2 - Victor Adeboyejo 83'

Norwich City - Swansea City 1:0 (0:0)
1:0 - Marco Stiepermann 84'

Sheffield Wednesday - Millwall FC 0:0

Liga Europy: Lech Poznań - Standard Liege. Świetny występ i pierwsze zwycięstwo wicemistrza Polski!

Czy Krystian Bielik pojedzie z kadrą na mistrzostwa Europy?