La Liga. Valencia - Real Madryt: trzy rzuty karne i samobój. Królewscy na kolanach

Sensacja w La Liga! Mistrz Hiszpanii Real Maddyt przegrał w meczu wyjazdowym z Valencią 1:4. Gospodarze trzy gole zdobyli po rzutach karnych, a jednego po trafieniu samobójczym.

Michał Piegza
piłkarze Valencia CF PAP/EPA / Kai Foersterling / Na zdjęciu: piłkarze Valencia CF
Przed meczem Real Madryt wiedział, że nie chcąc stracić dystansu do lidera Realu Sociedad musi wygrać. Zespół prowadzący w La Liga 2:0 pokonał Granadę.

Królewscy w spotkaniu z mającą swoje problemy Valencią nie rzucili się do ataku, pozwolili wyszaleć się rywalom. Tak się mogło jednak tylko wydawać. Miejscowi pazurki pokazali. W 10. minucie goście stworzyli sobie pierwszą szansę. Płaski strzał z pola karnego Marco Asensio minął dalszy słupek o metr. Sześć minut później Real miał kolejną szansę. Z okolic linii pola karnego sprytnie płasko uderzył Luka Modrić. Jaume Domenech zdołał odbić piłkę.

Premierowy gol padł w 23. minucie. Marcelo z lewej strony zagrał do Karima Benzemy. Francuz mocno uderzył sprzed pola karnego. Bramkarz ugiął nogi i nie był w stanie sięgnąć frunącej pod poprzeczkę piłki. Później Domenech odkupił winy za błąd przy golu dla Królewskich.

Wydawało się, że Real ma mecz pod kontrolą. Goście jednak stracili prowadzenie. W 29. minucie dośrodkował Jose Gaya, ruch ręką w kierunku piłki zrobił Lucas Vazquez. Sędzia momentalnie wskazał na rzut karny. Carlos Soler uderzył, Thibaut Courtois odbił piłkę, poprawka trafiła w słupek. Do futbolówki dopadł Yunus Musah i strzelił pod poprzeczkę. Po analizie sędzia trafienia nie uznał i nakazał powtórzyć rzut karny. Autor trafienia chwilę przed uderzeniem partnera wbiegł w pole karne. Za drugim podejściem Soler strzelił precyzyjnie przy słupku i Valencia mogła się cieszyć z wyrównania.

Gol dodał sił gospodarzom i Valencia chwilę przed przerwą wyszła na prowadzenie. Raphael Varane tak niefortunnie interweniował, że skierował piłkę do własnej bramki. Courtois zdołał ją wybić już zza linii. Sędzia jednak po raz kolejny skonsultował się z VAR-em i wskazał na środek boiska.

Chwilę po zmianie stron Real mógł wyrównać. Domenech wybiegł przed pole karne i uratował sytuację. Kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska z dystansu uderzył Lee Kang-In, piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole.

Real atakował, odsłonił się i został za to skarcony. W 51. minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny dla gospodarzy. W zamieszaniu Marcelo przewrócił Maximiliano Gomeza, "jedenastkę" na gola zamienił Soler.

Kontakt bramkowy Królewscy mogli złapać w 57. minucie. Sprzed pola karnego płasko uderzył Fede Valverde, golkiper odbił piłkę, poprawka Juniora poszybowała ponad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później w sytuacji sam na sam gola nie potrafił zdobyć Asensio.

Królewscy swoje szanse marnowali, z prezentów gości korzystali natomiast piłkarze Valencii. W 63. minucie Soler wykorzystał trzeciego karnego. Chwilę wcześniej ręką zagrał Ramos. Arbiter po kolejnej konsultacji z VAR-em podyktował "jedenastkę".

Niewiele dawały zmiany przeprowadzane przez Zinedine Zidane'a. Gościom brakowało skuteczności. Królewscy atakowali, jednak nie potrafili swoich akcji zakończyć celnym strzałem.

W końcówce gospodarzom bez większych problemów udało się dowieźć wysokie prowadzenie do końca. Real nie wierzył w możliwość odrobienia strat. Dopiero w doliczonym czasie na 4:2 mógł trafić głową Mariano Diaz, pomylił się o centymetry. Kilka minut później sromotna klęska Królewskich stała się faktem.

Valencia CF - Real Madryt 4:1 (2:1)
0:1 - Karim Benzema 23'
1:1 - Carlos Soler (k.) 35'
2:1 - Raphael Varane (sam.) 44'
3:1 - Carlos Soler (k.) 54'
4:1 - Carlos Soler (k.) 63'

Valencia CF: Jaume Domenech - Daniel Wass, Gabriel Paulista, Hugo Guillamon Sanmartin, Jose Gaya - Yunus Musah (87' Jason), Carlos Soler, Uros Racić, Denis Czeryszew (77' Toni Lato) - Lee Kang-In (81' Kevin Gameiro), Maximiliano Gomez (88' Ruben Sobrino).

Real Madryt: Thibaut Courtois - Lucas Vazquez, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Luka Modrić, Fede Valverde (76' Toni Kroos), Isco (83' Luka Jović) - Marco Asensio (64' Rodrygo Goes), Karim Benzema (76' Mariano Diaz), Vinicius Junior (64' Martin Odegaard).

Żółte kartki: Racić, Guillamon, Domenech (Valencia) oraz Marcelo, Ramos (Real).

1:1 - Morales 51'

Real Valladolid - Athletic Bilbao 2:1 (1:0)
1:0 - Orellana (k.) 19'
2:0 - Andre 48'
2:1 - Williams (k.) 86'

Czytaj także: La Liga. Huesca - Eibar. Damian Kądzior po raz kolejny bez szans na grę La Liga. Niecodzienna sytuacja. Klub pojedzie na mecz bez trenera i z siedmioma zawodnikami pierwszej drużyny