PKO Ekstraklasa. Tymoteusz Puchacz zrozpaczony po meczu Legia - Lech. "Taka bramka to kryminał"

- Wyjeżdżamy bez punktów. Boli strasznie - nie ukrywa po spotkaniu Legii Warszawa z Lechem Poznań (2:1) Tymoteusz Puchacz. 21-latek jest szczególnie zawiedziony stratą drugiej bramki.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Tymoteusz Puchacz (z lewej) w walce o piłkę z Pawłem Wszołkiem PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Tymoteusz Puchacz (z lewej) w walce o piłkę z Pawłem Wszołkiem
Sporo emocji mieliśmy w końcówce ligowego klasyku. Bramka na wagę trzech punktów w meczu Legia Warszawa - Lech Poznań, na 2:1 dla gospodarzy, padła dosłownie w ostatnich sekundach spotkania (więcej o meczu TUTAJ).

Zrozpaczony wynikiem jest jeden z najlepszych piłkarzy Lecha w ostatnich tygodniach, Tymoteusz Puchacz. - Z przebiegu gry remis był w miarę zasłużony. Mecz nie był otwarty, ale dostaliśmy bramkę w 92. minucie - podkreślił 21-latek w rozmowie z TVP Sport.

Dziennikarz zastanawiał się, czy stracony gol w samej końcówce to efekt zmęczenia grą zarówno na polskim, jak i europejskim podwórku. - Nie, nogi wcale nie bolą. Siła była. To jest brak ustawienia się. Taka bramka to jest kryminał. W 92. minucie mecz trzeba zamknąć remisem, a my dostajemy na bok piłkę, leci zawiesina, on (Rafael Lopes - przyp. red.) sam jest w polu karnym i strzela -  podkreślił Puchacz.

Co ciekawe, wcześniej bramkę na 2:1 mógł zdobyć Lech Poznań. Z bardzo dobrej strony pokazał się jednak doświadczony golkiper Legii. - Artur Boruc super bronił Jedno uderzenie to nawet nie wiem jak. Wyjeżdżamy bez punktów. Boli strasznie - zakończył Puchacz.

Dzięki zwycięstwu Legia umocniła się na pozycji wicelidera PKO Ekstraklasy. Lech Poznań jest dopiero 12. ze stratą 10 punktów do niedzielnego rywala (ma też jeden mecz rozegrany mniej).