Znów problem z murawą w Polsce. "Miesiąc temu było katastrofalnie"

Newspix / Na zdjęciu: Mateusz Klich (z lewej)
Newspix / Na zdjęciu: Mateusz Klich (z lewej)

- Gdyby pan widział tę murawę jeszcze miesiąc temu, złapałby się pan za głowę - mówi nam rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski, który tłumaczy zły stan boiska na Stadionie Śląskim w Chorzowie podczas środowego meczu Polska - Ukraina (2:0).

W tym artykule dowiesz się o:

Temat powraca jak bumerang przy okazji każdego domowego meczu reprezentacji Polski. W ostatnich miesiącach po każdym ze spotkań, niezależnie od stadionu, wielkie kontrowersje wzbudzał stan murawy.

I sytuacja powtórzyła się w środę. Boisko Stadionu Śląskiego w Chorzowie, po którym biegali piłkarze reprezentacji Polski i Ukrainy, było w kiepskim stanie. Zawodnicy wielokrotnie mieli problemy z utrzymaniem równowagi.

Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej wyznał nam, że i tak widać było ogromną różnicę w stanie murawy w porównaniu do tego, jak wyglądała ona jeszcze kilka tygodni temu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarskie sztuczki Hansiego Flicka. Dobry jest!

- My już miesiąc temu interweniowaliśmy u operatora obiektu, bo boisko było w katastrofalnym stanie. Gdyby zobaczył pan murawę wtedy, złapałby się pan za głowę. Dlatego właśnie pojawił się temat zmiany lokalizacji spotkania - mówi nam Jakub Kwiatkowski.

Dlaczego operator Stadionu Śląskiego miał tak wielkie problemy z przygotowaniem boiska? Rzecznik prasowy obiektu Przemysław Plisz mówił jeszcze w październiku, że po meczach dzieci trawę zaatakował grzyb (więcej TUTAJ).

Dlatego też na kilka tygodni przed meczem z Ukrainą zdecydowano się wymienić część murawy. - Kładziemy jak najgrubsze rolki trawy, aby przyśpieszyć proces zakorzeniania. Dodatkowo już od półtora tygodnia uruchomione jest podgrzewanie murawy, wszystko po to, by zapewnić odpowiedni wzrost trawy - dodawał pod koniec października Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

Mimo zapewnień zabrakło jednak czasu, aby trawa się odpowiednio zakorzeniła.

- Na dodatek doszło tam do zmiany ludzi odpowiedzialnych m.in. za pielęgnację boiska. Odbyły się też zawody lekkoatletyczne, podczas których miał miejsce konkurs rzutu młotem. I tak wykonano dużo pracy, żeby boisko wyglądało lepiej - dodał Kwiatkowski.

Niestety, po środowym spotkaniu boisko jest w złym stanie, a już za tydzień Biało-Czerwoni będą musieli na nie wrócić i zagrać mecz Ligi Narodów z Holandią.

Rzecznik PZPN zdradził też, że za przygotowanie murawy nie odpowiadała tym razem firma "Trawnik", kładąca ją na Stadionie Narodowym w Warszawie czy Stadionie Energa w Gdańsku. Po meczu z Włochami na tym ostatnim obiekcie gracze przyznawali, że od lat nie widzieli tak fatalnego boiska.

Po środowym starciu głos w temacie murawy zgodnie zabrali selekcjonerzy obu reprezentacji.

- Dla nas to ciągle powtarzająca się historia, że nawierzchnie boisk, na których gramy w kraju, nie są optymalne. Mam nadzieję, że w którymś momencie odpowiedzialni za to ludzie przygotują murawę w odpowiedni sposób. Całe szczęście - odpukać - nikt nie odniósł poważniejszej kontuzji - mówił po spotkaniu z Ukrainą trener Jerzy Brzęczek.

- Ciężko nam się grało na tej murawie. Nie była najlepszej jakości i trudno było kontrolować piłkę. Z tego wynikała pomyłka naszego golkipera, przez co straciliśmy pierwszego gola - dodawał Andriej Szewczenko.

Próbowaliśmy skontaktować się ze Stadionem Śląskim w Chorzowie, jednak do momentu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Ukraińskie media po meczu w kółko piszą o jednym piłkarzu. Czytaj więcej--->>>

Komentarze (1)
avatar
Józef Czaszkiewicz
12.11.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ciekawe, czyj szwagier sprzedaje im te trawę? Kasa horrendalna i nie jest to trawa do palenia :)