• Skoki

Fortuna I liga: Arka Gdynia i Stomil Olsztyn z bolesnymi porażkami

Arka Gdynia została pokonana 1:2 przez GKS Bełchatów na własnym stadionie. W drugim rozegranym w piątek meczu Chrobry Głogów zwyciężył 3:0 ze Stomilem Olsztyn.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Starcie na własnym stadionie z koncentrującymi się na walce o utrzymanie bełchatowianami wydawało się dla Arki Gdynia dobrą okazją na poprawienie sytuacji w tabeli. Podopieczni Ireneusza Mamrota nie przypominają jednak siebie z początku sezonu. Po wygranej 5:1 z Sandecją wydawało się, że odzyskali skuteczność, ale w piątek ponownie strzelili gola tylko z rzutu karnego i ponieśli porażkę 1:2.

Najważniejszym piłkarzem meczu był Przemysław Zdybowicz, który najpierw dał prowadzenie Brunatnym, a następnie podwoił je. W 20. minucie zakończył pewnym strzałem z bliska kontratak, którego przedostatnim elementem było podanie Łukasza Wrońskiego. Kombinacja przy drugim golu w 50. minucie była podobna. Zdybowicz ponownie uprzedził gdynian i wykorzystał dogranie Wrońskiego. GKS nie pozwolił odebrać sobie prowadzenia. 36 procent posiadania piłki wystarczyło mu do podbicia Gdyni.

Arka przegrała po raz drugi w sezonie na własnym stadionie. Poprzednio z Górniczym Klubem Sportowym z Tychów, a tym razem z jego imiennikiem z Bełchatowa. Gdynianie rozpoczęli sezon od czterech zwycięstw, po czym w późniejszych siedmiu meczach zdobyli sześć z możliwych 21 punktów. Niewykluczone, że w tej kolejce wypadną z miejsc barażowych. Brunatni po swoim pierwszym wyjazdowym zwycięstwie znaleźli się w górnej połowie tabeli.

Również trzy gole padły w drugim rozegranym w piątek meczu. Strzelała je tylko jedna drużyna. Chrobry Głogów zwyciężył 3:0 ze Stomilem Olsztyn i w ten efektowny sposób przerwał pasmo sześciu meczów bez zwycięstwa. Sędzia Patryk Gryckiewicz przyznał gospodarzom dwa rzuty karne, których skutecznymi egzekutorami byli Mateusz Machaj i Maksymilian Banaszewski. Trzeciego gola dołożył Mikołaj Lebedyński po indywidualnym ataku. Stomil w ostatnich pięciu kolejkach zdobył trzy z możliwych 15 punktów i w tabeli znalazł się między innymi za Chrobrym.

12. kolejka Fortuna I ligi:

Arka Gdynia - GKS Bełchatów 1:2 (0:1)
0:1 - Przemysław Zdybowicz 20'
0:2 - Przemysław Zdybowicz 50'
1:2 - Juliusz Letniowski (k.) 74'

Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 3:0 (1:0) 1:0 - Mateusz Machaj (k.) 33' 2:0 - Mikołaj Lebedyński 63' 3:0 - Maksymilian Banaszewski (k.) 72'