Liga Narodów: Czarnogóra blisko awansu. Vladislavs Gutkovskis asystował przy golu

Reprezentacja Czarnogóry jest samodzielnym liderem w grupie Ligi Narodów i przybliżyła się do dywizji B. Łotwa zremisowała 1:1 z Wyspami Owczymi, a przy golu Vladimira Kamessa asystował Vladislavs Gutkovskis z Rakowa Częstochowa.

Sead Haksabanovic z Czarnogóry w meczu z Azerbejdżanem Getty Images / Goran StanzlPixsell/MB Media / Na zdjęciu: Sead Haksabanovic z Czarnogóry w meczu z Azerbejdżanem
Czarnogóra walczy korespondencyjnie o wejście do dywizji B z Luksemburgiem. Obie reprezentacje miały przed 5. kolejką po dziewięć punktów na koncie. W sobotę nieco lepiej poradziła sobie drużyna z Bałkanów, która zremisowała bezbramkowo z Azerbejdżanem. Równolegle Luksemburg przegrał 1:2 na Cyprze, choć objął prowadzenie w tym starciu.

Łotwa przystąpiła do meczu z rozpędzonymi Wyspami Owczymi z Vladislavsem Gutkovskisem w ataku. Napastnik Rakowa Częstochowa, jak zresztą również jego kompani z formacji ofensywnych, mieli problem z zagrożeniem Farerom. Kiedy już Vladimirs Kamess strzelił gola z podania Gutkovskisa, gospodarze popełnili szkolny błąd i pozwolili rywalom wyrównać na 1:1 po zaledwie minucie.

Malta zwyciężyła 3:1 z Andorą, choć nie było to łatwe zadanie. Wcześnie stracona bramka zmusiła Wyspiarzy do przeprowadzenia pościgu, a ten nie wyglądał imponująco. Na wyrównanie trzeba było pracować przez ponad 50 minut. Pomógł przeciwnik Emili Garcia, który strzelił gola samobójczego. Po tym prezencie zdobycie prowadzenia zajęło gospodarzom znacznie mniej czasu. Malta jest niepokonana od sześciu meczów, a Andora nie potrafi zwyciężyć z nikim od 10.

San Marino nie poniosło porażki w drugim meczu z rzędu. Co prawda zakończyło rywalizację w swojej grupie na ostatnim miejscu w tabeli, ale przynajmniej dwoma miłymi akcentami. Po bezbramkowym remisie z Liechtensteinem drużyna z Półwyspu Apenińskiego zanotowała taki sam wynik w pojedynku z Gibraltarem. Od 49. minuty San Marino grało w osłabieniu, mimo to nie pozwoliło przeciwnikowi na celne uderzenie przez całe spotkanie.

3:1 - Shaun Dimech 90'

Łotwa - Wyspy Owcze 1:1 (0:0) 1:0 - Vladimirs Kamess 59' 1:1 - Gunnar Vatnhamar 60'