Liga Narodów. Niemcy - Ukraina. Dublet Wernera, "Die Mannschaft" blisko wygrania grupy

Reprezentacja Niemiec jest o krok od awansu do Final Four Ligi Narodów. Ukraina sprawiała problemy, ale byli mistrzowie świata ostatecznie wygrali 3:1. Dwie bramki zapakował Timo Werner.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
 Leroy Sane i Leon Goretzka PAP/EPA / CLEMENS BILAN / Na zdjęciu: Leroy Sane i Leon Goretzka
Ukraina przetrwała napór Niemców w pierwszych minutach i zadała dość zaskakujący cios, który przyniósł gola. Oleksandr Zubkov wpadł w pole karne, udało mu się w tłoku zagrać do Romana Jaremczuka, a ten huknął pod poprzeczkę. Manuel Neuer nawet się nie ruszył.

Stracona bramka podziałała na byłych mistrzów wiata jak czerwona płachta na byka. Podrażnieni wyrównali po kilku minutach. Oleksandr Zinczenko stracił piłkę w środku pola, odbierający Leon Goretzka popędził, by wyprowadzić kontrę. Wypuścił Leroya Sane, który nawinął rywala i uderzył tuż przy słupku, dając remis.

Niemcy nie mieli zamiaru zwalniać tempa, zamknęli przeciwnika na jego własnej połowie. Ukraina miała problem, by zagrać kilka celnych podań. Ofensywa gospodarzy dała drugą bramkę. Robin Koch wypuścił wysoką piłką Goretzkę, a ten zagrał z powietrza na głowę nieobstawionego Timo Wernera, który dał prowadzenie.

W drugiej części Niemcy mogą mówić o sporym szczęściu, ponieważ trzykrotnie ratował ich słupek. Mimo niepewnych momentów z tyłu, z przodu nasi zachodni sąsiedzi pokazywali klasę i zaangażowanie. Wyższy bieg wrzucali Sane i Serge Gnabry, na 3:1 wynik podwyższył Werner, zamykając świetnie wyprowadzoną kontrę przez Ilkaya Gundogana.

Ukraińcy do końca walczyli, biegali za piłką, sami starali się zagrać jak najszybciej pod pole karne. Gospodarze zachowywali jednak spokój i zimną krew. Sprawiali wrażenie mających sytuację pod kontrolą i utrzymali wynik 3:1 do końca.

Wygrana Niemców przy remisie Hiszpanii ze Szwajcarią 1:1 daje prowadzenie "Die Mannschaft" w grupie, której zwycięzca awansuje do Final Four Ligi Narodów UEFA.

Niemcy - Ukraina 3:1 (2:1)
0:1 - Roman Jaremczuk 12'
1:1 - Leroy Sane 23'
2:1 - Timo Werner 33'
3:1 - Timo Werner 64'

Niemcy: Manuel Neuer - Matthias Ginter, Niklas Suele, Robin Koch, Antonio Ruediger, Philipp Max - Leon Goretzka, Ilkay Gundogan - Serge Gnabry, Leroy Sane (86' Luca Waldschmidt), Timo Werner (76' Julian Brandt). Trener: Joachim Loew.

Ukraina: Andrij Piatow - Yukhym Konoplia, Illia Zabarnyi, Mykola Matwijenko, Eduard Sobol - RUsłan Malinowskij, Taras Stepanenko (69' Yevhen Makarenko), Oleksandr Zinczenko (86' Ihor Kharatin) - Marlos, Oleksandr Zubkov (74' Bogdan Mykhaylichenko), Roman Jaremczuk (74' Junior Moraes). Trener: Andrij Szewczenko.

Żółte kartki: Ruediger (Niemcy), Malinowskij (Ukraina).