Komentator TVP krzyczał "Tor, tor, tor"! Fenomenalny gol polskiego piłkarza (wideo)

W meczu eliminacji do ME U-21 z Łotwą Bartosz Białek strzelił swoją pierwszą bramkę w młodzieżowej reprezentacji Polski. I to jaką! Komentujący mecz w TVP Sport Michał Zawacki zareagował bardzo żywiołowo.

Dominika Pawlik
piękny gol Bartosza Białka w meczu reprezentacji młodzieżowych Polski i Łotwy Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: piękny gol Bartosza Białka w meczu reprezentacji młodzieżowych Polski i Łotwy
Do starcia z Łotwą doszło na Stadionie Miejskim w Łodzi. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a podopieczni Macieja Stolarczyka mieli sporo problemów. Na szczęście po przerwie szybko objęli prowadzenie. Po idealnym dośrodkowaniu Sebastiana Kowalczyka piękną bramkę zdobył Bartosz Białek.

"Tor, tor, tor!" - zachwycał się Michał Zawacki (komentator TVP) trafieniem Polaka, nawiązując tu do klubu, w którym aktualnie występuje Białek. Od niedawna jest on związany z VfL Wolfsburg - ekipą z Bundesligi.

Kolejne bramki dla Biało-Czerwonych zdobyli Jakub Kiwior (61. minuta) oraz Patryk Klimala (71. minuta). Ten drugi zmienił Bartosza Białka. Łotysze pokonali Radosława Majeckiego w 90. minucie (gol Marko Regzy) i mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Polska zajęła drugie miejsce w grupie 5 (za Rosją), ale nadal musi czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach. Tylko korzystny układ sprawi, że awansuje na przyszłoroczne mistrzostwa.

ME U-21 odbędą się w dwóch częściach. Faza grupowa rozegrana zostanie od 24 do 31 marca 2021 roku, zaś faza pucharowa w dniach 31 maja - 6 czerwca. Gospodarzami turnieju będą Słowacja i Węgry, a udział weźmie łącznie 16 zespołów.

Reprezentacja. "Lewandowski puścił wózek. Tak się nie robi"