Premier Liga: Lokomotiw Moskwa zwycięski, cały mecz Krychowiaka i Rybusa. Remis Dinama Moskwa, Szymański pauzował

Lokomotiw Moskwa w końcu zwyciężył. Wicemistrz Rosji z Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem w składzie (rozegrali całe spotkanie) pokonał u siebie Arsienał Tuła 1:0. Natomiast Dinamo Moskwa (Szymański) zremisowało ze Spartakiem Moskwa 1:1.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Lokomotiw przystępował do sobotniej rywalizacji z chęcią przerwania złej serii w lidze rosyjskiej (trzy porażki z rzędu) i zrealizował swój cel, zdobywając komplet punktów w starciu z Arsienałem.

Od początku spotkania gospodarze walczyli bardzo ambitnie, a już w 8. minucie żółtą kartką został ukarany Krychowiak, który faulował rywala. Natomiast w drugiej minucie doliczonego czasu gry drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony obejrzał Vedran Corluka i podopieczni Marko Nikolicia musieli radzić sobie w "dziesiątkę".

Mimo powyższego, Lokomotiw Moskwa zdołał wygrać, zaś zwycięską bramkę z rzutu karnego w 71. minucie konfrontacji zdobył Anton Miranczuk.

Premier Liga, 15. kolejka:

Lokomotiw Moskwa - Arsienał Tuła 1:0 (0:0)
1:0 - Anton Miranczuk 71' (k.)

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.

Czerwona kartka: Vedran Corluka (Lokomotiw Moskwa) w 45+2 min. /za drugą żółtą kartkę/.

Spartak Moskwa - Dinamo Moskwa 1:1 (0:0)
0:1 - Dmitrij Skopincew 79'
1:1 - Roman Zobnin 85'

*Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa) znalazł się poza kadrą meczową z powodu nadmiaru żółtych kartek.