Premier Liga: blamaż zespołu Krychowiaka i Rybusa w starciu z drużyną Szymańskiego

W "polskim" meczu w rosyjskiej Premier Lidze Dinamo Moskwa Sebastiana Szymańskiego rozbiło Lokomotiw Moskwa (5:1), którego zawodnikami są Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak (w środku) i Sebastian Szymański (z prawej) Getty Images / Sergei Bobylev / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (w środku) i Sebastian Szymański (z prawej)
Lokomotiw przed niedzielnym starciem nie mógł wygrać żadnego z pięciu ostatnich spotkań we wszystkich rozgrywkach (2 remisy oraz 3 porażki) i liczył, że w starciu z Dinamem uda mu się przerwać tą złą serię. Jednak gospodarze zamierzali pokrzyżować plany wicemistrzowi Rosji i zrealizowali swój cel.

Miejscowa ekipa od początku derbów Moskwy mocno ruszyła do ataku i już w 3. minucie wyszła na prowadzenie. Wówczas Danił Fomin zgrał piłkę głową do Romana Jewgienjewa, który huknął nie do obrony z pięciu metrów.

Dinamo Moskwa nie zamierzało zwalniać tempa i w 33. minucie wygrywało już 2:0. Wtedy to składną akcję gospodarzy wykończył Clinton N'Jie, któremu asystował Siergiej Parsziwljuk.

Od 38. minuty przyjezdni grali w osłabieniu, gdyż dwie żółte kartki w odstępie 60 sekund otrzymał Slobodan Rajković, który w konsekwencji obejrzał czerwony kartonik i musiał opuścić murawę.

Jednakże mimo gry w "dziesiątkę", w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy potyczki Lokomotiw Moskwa był w stanie zdobyć bramkę kontaktową, a jej autorem okazał się Ze Luis.

Po zmianie stron podopieczni Sandro Schwarza wciąż przeważali i w 60. minucie zadali trzeci cios, kiedy to Danił Lesowoj w sytuacji sam na sam pokonał Guilherme.

Po chwili bramkarz Lokomotiwu otrzymał czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką poza polem karnym. Natomiast w 78. minucie Dinamo osłabił Siergiej Parsziwljuk.

W końcówce meczu miejscowa drużyna strzeliła jeszcze dwa gole (do siatki trafili Danił Fomin oraz Konstantin Rausch) i ostatecznie zwyciężyła 5:1.

Sebastian Szymański i Grzegorz Krychowiak występowali na boisku od początku do ostatniego gwizdka sędziego, zaś Maciej Rybus musiał pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Premier Liga, 14. kolejka:

Dinamo Moskwa - Lokomotiw Moskwa 5:1 (2:1)
1:0 - Roman Jewgienjew 3'
2:0 - Clinton N'Jie 33'
2:1 - Ze Luis 45+2'
3:1 - Danił Lesowoj 60'
4:1 - Danił Fomin 85' (k.)
5:1 - Konstantin Rausch 90+2'

Czerwone kartki: Slobodan Rajković (Lokomotiw Moskwa) w 38. minucie /za dwie żółte kartki/ i Guilherme (Lokomotiw Moskwa) w 64. minucie /za zagranie ręką poza polem karnym/ i Siergiej Parsziwljuk (Dinamo Moskwa) w 78. minucie /za dwie żółte karki/.

*Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.