La Liga. Villarreal - Real Madryt: Królewscy znowu zgubili punkty

Real Madryt zremisował 1:1 w potyczce wyjazdowej z Villarrealem. Królewscy prowadzi do przerwy po trafieniu Mariano Diaza. Wyrównał kwadrans przed końcem Gerard Moreno.

Michał Piegza
Dani Carvajal i Alfonso Pedraza PAP/EPA / Domenech Castelló / Na zdjęciu: Dani Carvajal i Alfonso Pedraza
Real do meczu z Villarrealem przystąpił osłabiony. Zabrakło m.in. Karima Benzemy czy Casemiro.

Mistrzowie Hiszpanii z wyżej notowanymi w La Liga gospodarzami spotkanie rozpoczęli od wysokiego "c". Już pierwsza akcja Królewskich zakończyła się golem. Z prawej strony dośrodkował Dani Carvajal, a Mariano Diaz strzałem głową z pięciu metrów pokonał bramkarza. Sędzia trafienie uznał dopiero po konsultacji z VAR-em. Wcześniej jeden z graczy gości był na spalonym, jednak uznano, że nie wpłynął na przebieg akcji.

Przegrywając gracze Villarrealu nie potrafili odpowiedzieć Realowi Madryt. Królewscy mieli więcej z gry. Miejscowi swoją okazję mieli w 21. minucie, kiedy Dani Parejo głową uderzył ponad poprzeczką.

Po zmianie stron początkowo również niewiele się działo. Zespół Zinedine Zidane'a kontrolował przebieg spotkania. Mistrzowie Hiszpanii sami nie kwapili się do ofensywy. Miejscowi do remisu mogli doprowadzić w 57. minucie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Gerard Moreno, który uderzył obok bramkarza, ale także obok słupka.

Niewiele wskazywało na to, że miejscowi doprowadzą do remisu. Udało im się to w 76. minucie. Thibaut Courtois wyszedł z bramki i chcąc przerwać akcję przewrócił rywala. Sędzia bez wahania wskazał na rzut karny, który wykorzystał Moreno. Bramkarz wyczuł intencje strzelca, jednak nie był w stanie sięgnąć piłki.

Real Madryt starał się do końca ponownie wyjść na prowadzenie, ale Królewskim nie udało się poważniej zagrozić gospodarzom i mistrzowie Hiszpanii musieli zadowolić się punktem.

Villarreal CF - Real Madryt 1:1 (0:1)
0:1 - Mariano Diaz 2'
1:1 - Gerard Moreno (k.) 76'

Villarreal FC: Sergio Asenjo - Mario Gaspar (89' Ruben Pena), Raul Albiol, Pau Torres, Alfonso Pedraza (61' Yeremi Pino) - Dani Parejo, Vicente Iborra, Manu Trigueros (61' Pervis Estupinan) - Gerard Moreno, Carlos Bacca (61' Samuel Chukwueze), Moi Gomez (89' Takefusa Kubo).

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Nacho, Raphael Varane, Ferland Mendy - Luka Modrić, Toni Kroos, Martin Odegaard (65' Isco) - Lucas Vazquez, Mariano Diaz (85' Marco Asensio), Eden Hazard (65' Vinicius Junior).

Żółte kartki: Pino (Villarreal) oraz Nacho (Real).

Sędzia: Alejandro Hernandez.