Bundesliga. Jak on do zrobił? Zobacz dwie kapitalne interwencje Manuela Neuera (wideo)

Bayern Monachium w meczu z Werderem Brema przegrywał do przerwy 0:1. Mogło być jeszcze gorzej, ale na początku spotkania bramkarskim geniuszem błysnął Manuel Neuer.

Robert Czykiel
Manuel Neuer Twitter / Na zdjęciu: Manuel Neuer
Bayern Monachium miał bez żadnych problemów dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty. Bawarczycy podejmowali dziesiąty w tabeli Werder Brema i po pierwszej połowie byli zdziwieni. Rywal był znacznie groźniejszy, niż można było się spodziewać.

Już w 15. minucie było pierwsze ostrzeżenie dla mistrza Niemiec. Wtedy rywale w kilka sekund zmarnowali dwie doskonałe okazje do strzelenia gola. Bramka pewnie by padła, ale kapitalnie interweniował Manuel Neuer.

Bramkarz Bayernu dwa razy z rzędu obronił strzały z bliskiej odległości. Najpierw Joshuy Sargenta, a potem Ludwiga Augustinssona. Na takie interwencje stać tylko najlepszych fachowców na świecie. Zawodnicy Werderu z kolei mogli tylko łapać się za głowę i zastanawiać, jak to nie wpadło.

Należy jednak dodać, że bramka nie zostałaby uznana, bo Sargent był na spalonym. Pierwsza połowa i tak skończyła się dużą niespodzianką. Werder tuż przed przerwą wyszedł na prowadzenie, a gola strzelił Maximilian Eggestein.

Neuer ma za sobą trudne zgrupowanie reprezentacji Niemiec. W ostatnim meczu Ligi Narodów jego drużyna przegrała z Hiszpanią aż 0:6. Co ciekawe, bramkarz Bawarczyków wpuścił wiele goli, ale i tak zyskał najwięcej pochwał w mediach.

Serie B. Bartosz Salamon i Sebastian Musiolik z golami, Mariusz Stępiński asystował >>

Ruszyły negocjacje ws. transferu Arkadiusza Milika. Odbyło się pierwsze spotkanie z gigantem >>