Serie B. Bartosz Salamon i Sebastian Musiolik z golami, Mariusz Stępiński asystował

Polacy wyraziście dali o sobie znać w sobotnich meczach Serie B. Bartosz Salamon oraz Sebastian Musiolik strzelili po golu, a Mariusz Stępiński asystował.

Bartosz Salamon Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: Bartosz Salamon
Bartosz Salamon nie zmienił klubu po tym jak SPAL w poprzednim sezonie opuścił włoską elitę. W rundzie jesiennej pojawia się regularnie w defensywie swojego zespołu, a w sobotę przydał się również pod bramką przeciwnika.

Były reprezentant Polski strzelił gola w 28. minucie spotkania z Pescarą Calcio. To drugie trafienie Bartosza Salamona w sezonie, ale nie ostatnie w meczu. W doliczonym czasie Sebastiano Esposito ustalił wynik na 2:0. SPAL w tym meczu przeważał, a obrona z Salamonem w szeregach pozwoliła przeciwnikom na zaledwie jedno uderzenie celne.

Nie tylko Bartosz Salamon znalazł drogę do bramki w sobotnich meczach Serie B. Sebastian Musiolik nie potrzebował nawet minuty na przymierzenie do bramki w meczu Pordenone Calcio z Monzą, ale akurat na jego trafienie była odpowiedź przeciwnika. Konfrontacja zakończyła się remisem 1:1. Musiolik tak jak Salamon strzelił drugiego gola w sezonie.

Coraz częściej przypomina o sobie Mariusz Stępiński, który w efektownie wygranym przez US Lecce 7:1 meczu z AC Reggianą asystował przy golu Massimo Cody. Po wyleczeniu kontuzji powrócił na boisko Marcin Listkowski, który był zmiennikiem Liama Hendersona w 81. minucie.

Czy Sebastian Musiolik zagra w swojej karierze w Serie A?