Serie A: Inter Mediolan i Bologna FC dogonili rywali i wygrali

Zanosiło się na kolejną wpadkę Interu Mediolan. Drużyna Antonio Conte uniknęła jej i odwróciła wynik 0:2 na 4:2 w meczu z Torino FC. Bologna FC również wygrała po pościgu, a spokojniejszą drogę po komplet punktów mieli piłkarze AS Romy i US Sassuolo.
Simone Zaza (z lewej) oraz Alessandro Bastoni PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Simone Zaza (z lewej) oraz Alessandro Bastoni

Inter Mediolan, przed rewanżem ostatniej szansy z Realem Madryt w Lidze Mistrzów, zmierzył się z Torino FC. Przyjezdni są prowadzeni przez Marco Giampaolo, czyli byłego szkoleniowca AC Milanu, a w ich podstawowym składzie był Karol Linetty. Byki rozpoczęły mecz udanie, a w ostatniej akcji pierwszej połowy Simone Zaza dał im prowadzenie. Po golu Cristiana Ansaldiego na 2:0 dla Torino zapachniało sensacją, ponieważ Interowi zostały mniej niż dwa kwadranse na ratowanie wyniku. Jak się okazało, wystarczyło. Alexis Sanchez rozpoczął pościg, a dublet Romelu Lukaku pozwolił Nerazzurrim wygrać w budujących okolicznościach. Wynik na 4:2 ustalił już w 90. minucie Lautaro Martinez.

W konfrontacji UC Sampdorii z Bologna FC wystąpili Bartosz Bereszyński i Łukasz Skorupski. Obie drużyny przegrały mecz poprzedzający przerwę reprezentacyjną i chciały wykorzystać pierwszą szansę do odrobienia strat. Sampdoria strzeliła gola w 7. minucie, ale Bologna jest przyzwyczajona do odrabiania strat. W odwróceniu wyniku pomógł absurdalnym golem samobójczym Vasco Regini, a na 2:1 dla zespołu z regionu Emilia-Romagna trafił Riccardo Orsolini.

AS Roma przegrała w tym sezonie tylko jeden mecz i to walkowerem. Podopieczni Paulo Fonseki po cichu, ale systematycznie zbliżają się do szczytu tabeli. W konfrontacji z Parmą byli faworytami i już w pierwszej połowie zapewnili sobie zwycięstwo 3:0. Formą strzelecką imponuje niezmiennie Henrich Mchitarjan. Na potknięcie nie pozwoliło sobie również US Sassuolo, które rozbroiło z reguły szczelną obronę Hellasu Werona i wygrało 2:0 na Stadio Marcantonio Bentegodi.