Serie A: Inter Mediolan i Bologna FC dogonili rywali i wygrali

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MATTEO BAZZI  / Na zdjęciu: Simone Zaza (z lewej) oraz Alessandro Bastoni
PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Simone Zaza (z lewej) oraz Alessandro Bastoni

Zanosiło się na kolejną wpadkę Interu Mediolan. Drużyna Antonio Conte uniknęła jej i odwróciła wynik 0:2 na 4:2 w meczu z Torino FC. Bologna FC również wygrała po pościgu, a spokojniejszą drogę po komplet punktów mieli piłkarze AS Romy i US Sassuolo.

Inter Mediolan, przed rewanżem ostatniej szansy z Realem Madryt w Lidze Mistrzów, zmierzył się z Torino FC. Przyjezdni są prowadzeni przez Marco Giampaolo, czyli byłego szkoleniowca AC Milanu, a w ich podstawowym składzie był Karol Linetty. Byki rozpoczęły mecz udanie, a w ostatniej akcji pierwszej połowy Simone Zaza dał im prowadzenie. Po golu Cristiana Ansaldiego na 2:0 dla Torino zapachniało sensacją, ponieważ Interowi zostały mniej niż dwa kwadranse na ratowanie wyniku. Jak się okazało, wystarczyło. Alexis Sanchez rozpoczął pościg, a dublet Romelu Lukaku pozwolił Nerazzurrim wygrać w budujących okolicznościach. Wynik na 4:2 ustalił już w 90. minucie Lautaro Martinez.

W konfrontacji UC Sampdorii z Bologna FC wystąpili Bartosz Bereszyński i Łukasz Skorupski. Obie drużyny przegrały mecz poprzedzający przerwę reprezentacyjną i chciały wykorzystać pierwszą szansę do odrobienia strat. Sampdoria strzeliła gola w 7. minucie, ale Bologna jest przyzwyczajona do odrabiania strat. W odwróceniu wyniku pomógł absurdalnym golem samobójczym Vasco Regini, a na 2:1 dla zespołu z regionu Emilia-Romagna trafił Riccardo Orsolini.

AS Roma przegrała w tym sezonie tylko jeden mecz i to walkowerem. Podopieczni Paulo Fonseki po cichu, ale systematycznie zbliżają się do szczytu tabeli. W konfrontacji z Parmą byli faworytami i już w pierwszej połowie zapewnili sobie zwycięstwo 3:0. Formą strzelecką imponuje niezmiennie Henrich Mchitarjan. Na potknięcie nie pozwoliło sobie również US Sassuolo, które rozbroiło z reguły szczelną obronę Hellasu Werona i wygrało 2:0 na Stadio Marcantonio Bentegodi.

8. kolejka Serie A:

Inter Mediolan - Torino FC 4:2 (0:1) 0:1 - Simone Zaza 45' 0:2 - Cristian Ansaldi 63' 1:2 - Alexis Sanchez 65' 2:2 - Romelu Lukaku 68' 3:2 - Romelu Lukaku (k.) 85' 4:2 - Lautaro Martinez 90'

UC Sampdoria - Bologna FC 1:2 (1:1) 1:0 - Morten Thorsby 7' 1:1 - Vasco Regini (sam.) 44' 1:2 - Riccardo Orsolini 52'

AS Roma - Parma Calcio 1913 3:0 (3:0) 1:0 - Borja Mayoral 28' 2:0 - Henrich Mchitarjan 32' 3:0 - Henrich Mchitarjan 40'

Hellas Werona - US Sassuolo 0:2 (0:1) 0:1 - Jeremie Boga 42' 0:2 - Domenico Berardi 75'

20 Parma Calcio 1913 38 3 11 24 39:83 20

Czytaj także: Benevento Calcio przegrało w meczu beniaminków. Drużyna Kamila Glika broni karygodnie Czytaj także: Cagliari Calcio lepsze niż Sampdoria. Drużyna Sebastiana Walukiewicza z wyczekiwanym czystym kontem

Czy Inter Mediolan wygra mecz w Lidze Mistrzów z Realem Madryt?