Liga Mistrzów. Erling Haaland nie przestaje zachwycać. Imponujący rekord gwiazdora BVB

W meczu Borussia Dortmund - Club Brugge został ustanowiony nowy rekord Ligi Mistrzów. Dokonał tego niesamowity Erling Haaland, który w tych rozgrywkach czuje się znakomicie.

Robert Czykiel
Erling Haaland PAP/EPA / LARS BARON / POOL / Na zdjęciu: Erling Haaland
Borussia Dortmund we wtorek musiała wygrać z Club Brugge, aby kwestię awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów mieć w swoich rękach. Pierwsza połowa poszła zgodnie z planem, bo niemiecki klub prowadził 2:0. Wynik otworzył niezawodny Erling Haaland.

Norweski napastnik rozgrywa dopiero drugi sezon w Lidze Mistrzów, ale w tych zawodach czuje się znakomicie. Potwierdzają to statystyki, bo w meczu z Belgami 20-latek ustanowił nowy rekord.

Haaland jest piłkarzem, który najszybciej strzelił piętnaście bramek w LM. Potrzebował do tego zaledwie dwunastu meczów w elitarnych rozgrywkach. Na tym jednak się nie skończyło.

W drugiej połowie norweski gwiazdor zdobył drugiego gola. Tym samym jest pierwszym piłkarzem, który do strzelenia szesnastu bramek potrzebował zaledwie dwunastu meczów.

Liga Mistrzów: zabójcze końcówki Chelsea i Sevilli. Obaj faworyci już z awansem >>

Liga Mistrzów. Inter Mediolan - Real Madryt. Włosi pod ścianą. "To dla nas finał" >>

Czy Haaland zostanie najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów?