Liga Mistrzów. Juventus - Ferencvaros. Wojciech Szczęsny: Mam dobre relacje z Pirlo

Wojciech Szczęsny na konferencji prasowej przed meczem 4. kolejki Ligi Mistrzów przeciwko Ferencvaros chwalił szkoleniowca Juventusu, Andreę Pirlo. - Trener chce od nas czegoś nowego, mam z nim dobre relacje - powiedział reprezentant Polski.

Mateusz Byczkowski
Wojciech Szczęsny Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny odniósł się do sobotniego spotkania z Cagliari Calcio (2:0). Zdaniem polskiego bramkarza, drużyna Starej Damy zaprezentowała się w dobrym stylu w ostatnim meczu Serie A.

- Podoba mi się sposób, w jaki naciskamy wysoko na rywali. Byliśmy bardzo agresywni przeciwko Cagliari i stworzyliśmy wiele okazji do zdobycia bramki. W pierwszej połowie graliśmy dobrze. Powinniśmy tak grać przez 90 minut, aby stać się wielkim zespołem - stwierdził golkiper.

We wtorek przeciwko Ferencvarosi TC nie zagra dwóch czołowych obrońców Juventusu - Leonardo Bonucci i Giorgio Chiellini. Obaj zawodnicy mają kontuzje. Mimo to Polak uważa, że także bez nich, mistrzowie Włoch są w stanie wygrać to spotkanie.

- Zawsze dajemy z siebie wszystko na boisku, na Ligę Mistrzów nie trzeba dodatkowej motywacji. Zawsze jest ciężko, gdy dwóch graczy takich jak oni wypada z gry, ale nasza mentalność się nie zmieni, mamy wielu liderów - powiedział Szczęsny.

- To trudni przeciwnicy. Spodziewamy się trudnego meczu. My pokazaliśmy się z dobrej strony przeciwko Cagliari - dodał.

Mecz Juventusu z Ferencvaros zostanie rozegrany we wtorek (24.11) o godzinie 21:00.

Liga Mistrzów. Tak strzela Manchester City! (wideo)