Liga Mistrzów: Inter Mediolan lepszy od Borussii M'gladbach, Nerazzurri wciąż w grze o 1/8 finału

Inter Mediolan w końcu pokazał się z lepszej strony w Lidze Mistrzów i w meczu 5. kolejki grupy B pokonał na wyjeździe Borussię M'gladbach 3:2. Dzięki temu podopieczni Antonio Conte mają jeszcze szansę na awans do 1/8 finału tych elitarnych zmagań.

Tomasz Rosiński
Stefan De Vrij (z lewej) i Marcus Thuram (z prawej) Getty Images / Alex Gottschalk / Na zdjęciu: Stefan De Vrij (z lewej) i Marcus Thuram (z prawej)
Przed tygodniem Inter bardzo słabo zaprezentował się w starciu z Realem Madryt (0:2) i wydawało się, że raczej może pożegnać się z marzeniami o uzyskaniu przepustki do kolejnej fazy LM. Jednakże przed początkiem spotkania w Moenchengladbach ten sam Real poległ w Doniecku z Szachtarem 0:2 i zaświecił Nerazzurrim światło w tunelu.

Mając na uwadze wynik konfrontacji Królewskich z ukraińską drużyną ekipa z Mediolanu od początku wtorkowej rywalizacji mocno ruszyła do ataku i w 17. minucie wyszła na prowadzenie. Wówczas Roberto Gagliardini zagrał piłkę do Matteo Darmiana, a ten mocnym strzałem pokonał Yanna Sommera, który powinien w tej sytuacji lepiej zainterweniować.

Przyjezdni chcieli pójść za ciosem. Aktywny był Lautaro Martinez, który był groźny w polu karnym gospodarzy, lecz tego dnia był nieskuteczny.

Natomiast podopieczni Marco Rose dość niespodziewanie zdobyli tak zwaną bramkę do szatni. Z prawej strony pola karnego dokładnie dośrodkował Valentino Lazaro, zaś celnie główkował Alassane Plea.

Po zmianie stron ciężar gry w Interze Mediolan wziął na swoje barki Romelu Lukaku, który w dziewięć minut ustrzelił dublet. Belg najpierw trafił po prostopadłym podaniu od Marcelo Brozovicia, a później dopełnił formalności po wyłożeniu piłki jak na tacy przez Achrafa Hakimiego i zrobiło się 3:1 dla gości.

Zawodnicy Borussii nie zwiesili głów i szybko byli w stanie zdobyć kontaktową bramkę. Plea w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Samira Handanovicia, a asystę w tej akcji zaliczył Marcus Thuram.

W 83. minucie batalii Alassane Plea był o krok od skompletowania hat-tricka i doprowadzenia do remisu. Jednak VAR wykazał, że w momencie jego strzału na minimalnej pozycji spalonej był Thuram i sędzia tego gola nie uznał.

Ostatecznie rezultat spotkania już nie uległ zmianie i 9 grudnia 2020 r. obydwa zespoły powalczą o awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów (Inter zagra u siebie z Szachtarem Donieck, zaś Borussia M'gladbach zmierzy się na wyjeździe z Realem Madryt).

Liga Mistrzów, 5. kolejka gr. B:

Borussia M'gladbach - Inter Mediolan 2:3 (1:1) 0:1 - Matteo Darmian 17' 1:1 - Alassane Plea 45+1' 1:2 - Romelu Lukaku 64' 1:3 - Romelu Lukaku 73' 2:3 - Alassane Plea 75'