Łukasz Fabiański chwalony w Anglii. Polak z wysokimi ocenami. "Genialna obrona"

Łukasz Fabiański był jednym z najważniejszych piłkarzy West Ham United w wygranym meczu z Aston Villą 2:1 w ramach 10. kolejki Premier League. Anglicy zwracają uwagę na dwie interwencje Polaka.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Łukasz Fabiański w meczu West Ham United - Aston Villa w 10 kolejce Premier League PAP/EPA / PAP/EPA / Łukasz Fabiański w meczu West Ham United - Aston Villa w 10. kolejce Premier League
"Dobra parada przy strzale z rzutu wolnego Conora Hourihane'a i genialna instynktowa obrona uderzenia Trezegueta w drugiej połowie" - tak podsumowuje występ Łukasza Fabiańskiego Evening Standard. Angielski dziennik przyznał Polakowi "8" w 10-punktowej skali.

Spośród piłkarzy West Ham United, którzy w poniedziałkowy wieczór pokonali Aston Villę 2:1 (więcej o meczu TUTAJ) równie dobrze zostali ocenieni tylko dwaj piłkarze - uznany za bohatera spotkania Jarrod Bowen oraz rezerwowy Said Benrahma.

"Znakomicie zatrzymał w drugiej połowie Trezegueta, co pozwoliło ekipie West Ham utrzymać prowadzenie. Kluczowy" - podkreśla serwis football.london przy "7" dla Polaka. Wyżej oceniono jedynie obrońców Vladimira Coufala i Fabiana Balbuenę oraz Bowena.

"Niewiele mógł zrobić przy straconym golu strzelonym przez Jacka Grealisha" - podkreśla z kolei portal 90min przy "7". Żaden innych zawodnik West Ham nie otrzymał wyższej noty.

Taką samą ocenę Fabiański otrzymał od serwisu Sky Sports. Z kolei w głosowaniu czytelników BBC polski bramkarz uzyskał średnią notę "7.32". Nieco wyżej oceniono jedynie Bowena ("7.36") i Angelo Ogbonnę ("7.37").