Liga Mistrzów. 17-latek z Bayernu zapisał się w historii. Bright Arrey-Mbi pobił rekord

Bright Arrey-Mbi może mieć powody do radości. We wtorek, przy okazji meczu Atletico Madryt - Bayer Monachium (1:1), został najmłodszym debiutantem zespołu ze stolicy Bawarii w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Mateusz Domański
Bright Arrey-Mbi (pierwszy z prawej) podczas meczu z Atletico PAP/EPA / Juanjo Martin EPA-EFE / Na zdjęciu: Bright Arrey-Mbi (pierwszy z prawej) podczas meczu z Atletico
Bright Arrey-Mbi przebywał na boisku podczas wtorkowego meczu przez 61. minut. Nieco ponad kwadrans po przerwie jego miejsce zajął Serge Gnabry.

Dla młodego zawodnika był to bez wątpienia bardzo ważny występ. Został bowiem najmłodszym debiutantem Bayernu Monachium w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Arrey-Mbi pobił rekord, który nie tak dawno - bo 3 listopada 2020 roku - ustalił Jamal Musiala. On debiutował w wieku 17 lat 8 miesięcy i 8 dni. Bright we wtorek miał natomiast... trzy dni mniej!

Rekord został więc pobity rzutem na taśmę. Godzina gry z delikatnym okładem to z pewnością kolejne cenne doświadczenie w karierze tego młodego zawodnika.

We wtorkowym meczu jego Bayern zremisował z Atletico Madryt 1:1. Bramkę dla ekipy z Hiszpanii zdobył Joao Felix, a po przeciwnej stronie na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller.